Vytisknout

Vítězné víkendové tažení volejbalové mládeže

V sobotu 14. listopadu se v domácím prostředí představily mladší žákyně Lokomotivy. V páté skupině krajského přeboru tentokrát změřily síly s týmy z brněnské Vejrostove a Králova Pole B a s družstvem z Předkláštěří.

Trenér tentokrát neměl k dispozici tři nejstarší žákyně, a tak dostaly šanci i méně vytěžované hráčky. Ty se po mírně nervózním začátku postupně dostávaly do hry a neúnavně bojovaly o každý míč. Břeclavačky předváděly ve všech třech zápasech velmi soustředěný výkon a téměř nekazily podání. Nevzdávaly se ani za nepříznivého stavu dokázaly vybojovat i téměř ztracenou koncovku třetího setu proti Předklášteří!

Mladé hráčky Lokomotivy převálcovaly všechny své sobotní soupeře a z prvního místa postupují do čtvrté skupiny krajského přeboru starších žákyň. Nejen v zápase proti Předklášteří holky dokázaly, že právě bojovnost je někdy víc než síla!;-)

MW a LF

Fotky z KP ŽKY zde.

V neděli jely naše kadetky změřit síly se svými "sousedy" z tabulky - Kuřimí. I přes neúčast některých hráček ze základu jsme věřili v zisk plného počtu bodů. První dva sety zápasu nasvědčovaly tomu, že by se naše očekávání mohla naplnit. Ve třetím setu ale přišlo klasické polevení koncentrace a uspokojení z vyhraných setů a soupeř toho okamžitě využil. Než se břeclavačky vzpamatovaly, bylo to 2:2 a o vítězi musel rozhodnout pátý set. V něm se rozhodovalo až v koncovce a více bodů jsme nakonec získali my.

Druhý zápas se vyvíjel ve stejném duchu. Po dvou vyhraných setech naše kadetky opět začaly polevovat v úsilí, ale tentokrát to trenérka dokázala včas zastavit. Podařilo se jí vyburcovat tým a zápas rozhodnout již ve třetím setu.

DDM Kuřim - TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (-17,-21,16,23,11) a 0:3 (-20,-20,-22).