Vytisknout

Naši mladší žáci přeborníky Jihomoravského kraje

Na první dubnovou neděli byl naplánován závěrečný finálový turnaj soutěže mladšího žactva Jihomoravského kraje. Do celé soutěže bylo letos zapojeno 26 družstev, z nichž 16 bylo dívčích a 10 chlapeckých a mixu. V průběhu celé sezóny týmy sbíraly body a do závěrečných finálových bojů postoupilo jen 8 nejlepších z každé kategorie. Finálové turnaje se konaly 3. 4. v Brně (kategorie dívky) a Břeclavi (kategorie chlapci a mix). V obou kategoriích jsme měli zastoupení a oba naše týmy sem postoupily ze 4. místa celkového hodnocení.

Naše chlapecká finálová osmička měla složení: Volejbal Brno Milénova A a B, Znojmo, Sokol Brno I, Letovice, Drásov, Boskovice a TJ Lokomotiva Břeclav.

8 týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. V naší skupině A jsme jako první narazili na družstvo Drásova. Břeclaváci nastoupili do zápasu zkoncentrovaní a od začátku hráli výborně. Soupeřům dovolili v první sadě jen 4 body a očekávali hladký průběh i v setu druhém. Prostřídali jsme sestavu, aby se na hřiště dostali i méně vytěžovaní hráči. Projevila se sice jejich menší vyhranost, ale i druhý set jsme dotáhli do vítězného konce. (BV-Drásov 2:0) Ve druhém zápase proti nám nastoupila Milénova B. Jejich hráči jsou sice vysocí, ale jejich volejbalové dovednosti na naši kvalitní týmovou hru nestačily. (BV-Milénova B 2:0) Třetí zápas ve skupině byl určitě ten nejobávanější. Tým Volejbalu Brno Milénova A celou sezónu neopustil první čtverku a ve svém středu mají vysoké a hodně zkušené hráče. Příliš velký respekt k soupeři nám svázal ruce i nohy. Najednou se přestalo dařit úplně všechno a naše hra se rozsypala jako domeček z karet. (BV-Milénova A 0:2)

I přes jednu porážku jsme se z druhého místa dostali do semifinále a v něm jsme se opět potkali se svými nejčastějšími rivaly ještě z dob minivolejbalu - ze Znojmem, které ve skupině B obsadilo první místo. Za celou sezónu jsme se s nimi utkali několikrát. Naše vzájemné zápasy patřily vždycky k těm nejhezčím a nejkvalitnějším. Porazit jsme je ale nedokázali ani jednou. Kluci nastoupili do zápasu perfektně koncentrovaní. Dobře si uvědomovali sílu soupeře, ale také věděli, že naše síly jsou vyrovnané a jen stoprocentní nasazení může vést k úspěchu. Od začátku se nám dařilo na servisu, nutili jsme soupeře k horšímu příjmu, a díky tomu nemohli útočit tak, jak by chtěli. Znojemští kluci začali kupit chyby na přihrávce a v útoku, naopak nám se dařilo míče přesně rozehrávat a tvrdě útočit. První set jsme v koncovce zvládli my a na straně Břeclavi vypukla euforie. Najednou jsme zjistili, že to jde a že i na Znojmo dneska máme. Druhý set jsme začali ještě ve větší pohodě a soupeře jsme naprosto převálcovali. Sama účast v semifinále byla úspěchem, ale finále - to už byla úplná fantasie. (BV-Znojmo 2:0 - 25:21, 25:15)

Ve finále se proti nám postavil opět tým Milénovy A. Kluci z Brna už se viděli se zlatými medailemi na krku a do zápasu vstoupili velmi sebevědomě. My jsme se ale rozhodli, že jim nedáme nic zadarmo. Hráli jsme odhodlaně, bojovně a hlavně týmově. Přestože jsme neustále dotahovali několikabodový náskok soupeře, nepřestávali jsme bojovat a povzbuzovat se. Celá hala (včetně kluků ze Znojma, kteří svůj zápas o bronz zvládli rychleji) fandila našim klukům. Byli jsme sice menší a zjevně mladší, ale byli jsme bojovnější a lační po každém bodu. Za nepříznivého stavu 21:24 se dostal na servis Tom Wozar a ukázal, že má nervy ze železa. vyslal na stranu soupeřů tak jedovaté servisy, že jsme dokázali dotáhnout na 24:24 a vše bylo znovu otevřené. Najednou i Brňáci znejistěli a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Neuvěřitelná koncovka došla až do stavu 30:28 a ti šťastnější jsme byli MY! Druhý set byl napínavý hned od začátku. Přetahovali jsme se o mírné vedení a set se opět dostal do napínavého závěru. A zase na servisu zaúřadoval Tom. Strhnul vedení na naši stranu a jeho nepříjemný servis podpořili kluci výbornou dohrávkou na síti. Bylo dobojováno. Brno se nechápavě odporoučelo ze hřiště poraženo a Břeclav zvítězila v neuvěřitelném zápase 2:0 (30:28, 25:23) Naši kluci podali neskutečně soustředěný, odhodlaný a bojovný výkon. Celou sezónu jsme zápasili se zraněními a nemocemi, ale v tuhle neděli se to všechno sešlo a klapalo to jako skvěle seřízený stroj! Zlaté medaile a velký pohár jsou toho důkazem.

Celkové pořadí JM-Poháru 7. tříd: 1. TJ Lokomotiva Břeclav, 2. Volejbal Brno Milénova A, 3. Znojmo, 4. Sokol Brno I, 5. Boskovice, 6. Drásov, 7. Letovice, 8. Volejbal Brno Milénova B

Sestava týmu žáků: Dan Fabikovič, Tom Wozar, Ríša Struška, Šimon Vydra, Táďa Mank, Tonda Wagner, Pavel Kurial, Ondra Janečka a Martin Halady

Lenka Fabikovičová - hrdá trenérka :-)

Fotky ze zápasů zde.

Velký úspěch břeclavského volejbalu ještě potvrdily naše mladší žákyně, které svou nejlepší osmičku v kategorii dívek jihomoravského kraje odehrály v Brně v hale na Vodové. Systém finálového turnaje byl stejný jako u kluků a naše holky sem postoupily ze čtvrtého místa podle dlouhodobého bodování soutěže.

V dívčím finále se sešla družstva VK Královo Pole D a M, Znojmo, Uherské Hradiště, ZŠ Vejrostova Brno, ZŠ Novolíšeňská Brno, Sokol Jehnice a TJ Lokomotiva Břeclav. Břeclav byla nalosována do skupiny B. Zde se postupně utkala s Novolíšeňskou (jednoznačné vítězství Břeclavi 2:0), s týmem z Jehnic (také jednoznačně 2:0) a o první místo ve skupině si tak zahráli v posledním zápase proti Uherskému Hradišti. Tento tým je do naší krajské soutěže zařazen navíc, ale od prvních kol neopustil nejlepší výkonnostní čtverku Poháru 7. tříd. Jejich hra působí velmi organizovaně a vyzrále a postupně přitvrzují i na útoku. Uspět proti nim tak znamená nechybovat a bodovat ze servisu i z útoku. Naše holky udělaly za poslední dobu velký pokrok, a tak i s tak silným soupeřem dokázaly hrát vyrovnaně. Při systému dvou hraných setů ve skupině se po zásluze s Hradištěm podělily 1:1.

Do semifinále jsme postoupili, ale dík horšímu bodovému skóre z druhého místa. V něm se proti nám postavilo velmi silné Královo Pole. Tento zápas byl neskutečně vyrovnaný a rozhodovaly jen drobnosti. První set se obě strany přetahovaly až do úplného závěru a pevnější nervy ukázaly domácí Brňačky. Ve druhé sadě byla situace velmi podobná a rozhodovalo se opět až v koncovce. V té se podařilo domácím odskočit o pár bodů a Břeclavačky už, i přes obrovskou snahu a bojovnost, nedokázaly vývoj zápasu zvrátit. BV-VK KP Brno 0:2 (24:26, 20:25)

V malém finále o 3. místo jsme se znovu potkali s družstvem z Uherského Hradiště. Tentokrát nás ale soupeřky nenechaly na pochybách, že ony budou ty, které si odvezou bronzové medaile. Přestože naše holky hrály výborně a bojovaly jako lvice, na Hradiště to bohužel nestačilo. Za svůj výkon se ale nemusí stydět, ba naopak je příslibem pro nadcházející regionální kolo MČR mladších žákyň, které se bude konat již následující víkend.

Sestava týmu žákyň: Darča Tesařová, Eva Hytychová, Sára Wozarová, Lenka Baránková, Terka Myslíková, Soňa Baránková, Magda Bukovská, Sára Myslíková, Natka Dvořáková, Nina Dlapalová a Jasmína Voldánová