Vytisknout

Úspěšný víkend mládeže i žen

V sobotu 5. listopadu se konalo 3. kolo KP žaček. Skvěle se dařilo našemu Áčku, které ve své třetí skupině neprohrálo ani set a z prvního místa postoupilo do skupiny II. Žákyně B už takové štěstí neměly a ani tentokrát se ze skupiny F nedokázaly dostat výše. Sobota byla úspěšná také pro družstvo žen. Na domácí palubovce hladce zdolaly brněnské Židenice.

V neděli ke svým zápasům nastoupily jak kadetky, tak i všechny tři týmy mladšího žactva. Kadetky Lokomotivy v neděli 6. listopadu odehrály svá dvě utkání proti Kuřimi. Vzhledem k tomu, že Kuřim je v tabulce hned za Břeclavačkami, dal se očekávat tvrdý souboj. Hrálo se na poli soupeře, čehož domácí Kuřim v prvním zápase dokonale využila. Břeclavačky pro sebe získaly jen jeden set a přestože se všechny sady rozhodovaly až v těsných koncovkách, první zápas prohrály 1:3 (-22,22,21,21). Druhý zápas byl trochu jako na houpačce, ale na jeho konci jsme byly šťastnější my. Kuřim-Břeclav 1:3 (-12.-23,17,-22) Břeclav dokázala ukořistit vítězství na palubovce soupeře, a tím si přivezla 3 body z "venku", což je velmi cenné! V dlouhodobé tabulce si díky vítězství nad sousedícím týmem Břeclavačky upevnily vedoucí pozici.

Smíšený tým žákyň A a B se představil opět na domácí palubovce. V první skupině Poháru 7. tříd změřily síly se Sokolem Brno, VK KP Brno a znojemskými děvčaty. Jedině družstvo Králova Pole bylo nad síly Břeclavaček. V ostatních zápasech Břeclav získala plný počet bodů a obsadila 2. místo ve skupině. Družstvo kluků odjelo ke svým zápasům do Brna na palubovku ZŠ Milénova. I oni předváděli výborné výkony a všechny tři zápasy skupiny B Poháru 7. tříd dokázali vyhrát. Tím získali první místo a postup do skupiny A k našim holkám AB.

LF, MW

J. Uher (trenér kadetek) popisuje průběh utkání:

V neděli 6.11.2016 zavítaly naše kadetky na hřiště dosud neporažených juniorek z Kuřimi. Naším cílem bylo podat kvalitní výkon a urvat nějaký ten bodík. K prvnímu utkání jsme nastoupily v sestavě: Uhrová Anna, Macounová Tereza, Vrzalová Natálie, Veverková Karolína, Tručková Aneta, Večeřová Klára a Fikrová Sabina. Do prvního setu, jsme vstoupily s odhodláním zvítězit, čemuž nasvědčoval i jeho vývoj. Výborný výkon smečařek podpořený obětavou hrou v poli nás dovedl k vítězství 25:22. Bohužel jsme nepokračovaly ve stejně bojovném duchu i v dalším dění. Zde se nejvíce projevil malý počet hráček na lavičce a zhoršená útočná hra blokařek. Čím docházelo k přetížení obou, do té doby, výborných smečařek, kterým z důvodů nemožnosti vystřídaní bohužel začaly docházet síly. Tento stav nezvrátila ani naše jediná střídající hráčka Aneta Tručková, která i přes svůj standartně kvalitní výkon nedokázala vyburcovat tým ke zvratu v utkání, které jsme tak prohrály 1:3 na sety. Do šaten, jsme tak odcházely s pocitem velkého zklamání, někteří i se slzami v očích. Na obranu našich holek, musím podotknout, že za porážkou stál hlavně velmi kvalitní výkon hráček Kuřimi, které byly v daný moment pro nás neporazitelné.

To se však změnilo s návratem hráček Lokomotivy k druhému zápasu, kdy jsme si hned na úvod daly za cíl hrát na naprosté riziko, k čemuž jsme nutily hlavně naše blokařky, což se nám vyplatilo tím, že soupeř znejistěl, na dosud výborném bloku a odlehčilo se našim smečařkám, což podpořil zbytek týmu výbornou hrou v poli. Tato změna nás dovedla k výhře v prvním setu 25:12. Dalším našim úkolem bylo nepolevit v koncentraci a nedat, tak soupeřkám šanci ke zvratu. To se nám podařilo a po dramatické koncovce, jsme urvaly i druhý set 25:23. Po velmi dlouhých výměnách, bez možnosti střídání jsme chtěly ukončit utkání už ve třetím setu dříve, než se projeví únava. To se nám bohužel nepodařilo a soupeřky výbornou hrou v poli a kvalitním útokem dokázali zvítězit 17:25. Do čtvrtého setu jsme se rozhodly vložit poslední zbytky sil a vsadily jsme opět na plné riziko a to jak v útoku, tak na servise čímž jsme soupeřky zaskočily a ty začaly chybovat. Do koncovky jsme šly s dvou bodovým náskokem, ale hráčky Kuřimi dokázaly stáhnout na rozdíl jednoho bodu. Za stavu 23:22 šla na podání Anna Uhrová jejíž kvalitní servis přinutil protihráčky k chybě a tím jsme získaly matchball. Na tuto situaci zareagoval trenér Kuřimi oddechovým časem ve snaze rozhodit naši smečařku na servise. Tlak na naši hráčku zvýšil okamžitým vybráním i druhého oddechového času. I za takového stavu se však Anička rozhodla riskovat a esem ukončila utkání. Výborným výkonem v druhém zápase jsme se přesvědčily o tom, že jsme schopni porážet stejně dobré, ba i kvalitnější soupeře . Všem holkám děkuji za odvedený výkon a krásný sportovní zážitek, který připravily mně i našim věrným fanouškům: Petru Vrzalovi a Vladanovi Macounovi.