Vytisknout

Mladší žáci postoupili na MČR!

Po triumfu v krajském přeboru se kluci břeclavské Lokomotivy vypravili na kvalifikaci Mistrovství České republiky mladších žáků. Jejich skupina v Novém Jičíně byla osmičlenná a z ní do republikového finále postupovali první tři týmy.

V sobotu na naše kluky čekala porce pěti zápasů a v neděli ještě další dva. Pokud chtěli v kvalifikaci uspět, nemohli si dovolit více jak dvě prohry. Hned v prvním duelu jsme narazili na dobře známé rivaly ze Znojma. Přestože měli oproti krajskému finále několik posil, Břeclaváci dokonale využili jejich nesehranosti v úvodu kvalifikace a zvítězili 2:0. Kdybychom se s nimi střetli v pozdějším zápase, asi by průběh nebyl tak hladký.

V následujících dvou zápasech nás čekali slabší soupeři. Týmy Beskyd a Ostravy naši kluci převálcovali s velkým bodovým rozdílem. Zato čtvrtý zápas byl velkou prověrkou našich možností. Proti nám nastoupil tým z Nového Jičína. Domácí byli už na první pohled velmi vyzrálí a zkušení hráči. Břeclavští žáci do zápasu nastoupili odvážně a odhodlaně poprat se o každý bod. Soupeř však od začátku velmi dobře četl naši hru, naše nedůrazné útoky dokázal lehce vybírat a obracet ve své body. Našim klukům nevycházelo vůbec nic a soupeři naopak všechno, mnohdy i se štěstím. To naše kluky zlomilo a v celém průběhu zápasu už vývoj nedokázali otočit a prohráli 0:2.

Poslední sobotní zápas proti Zlínu byl velmi důležitý, ale také velmi náročný. Po čtyřech utkáních a téměř žádných pauzách už byli naši kluci hodně unavení. Nepříznivý průběh prvního setu se jim podařilo zvrátit až v koncovce, druhý set už byl ale nad jejich síly. Pomalu začínali rezignovat, ale v polovině třetího setu se dokázali přece jen vzchopit a utkání dotáhnout do vítězného konce 2:1.

První nedělní zápas proti Kopřivnici byl opět snadnou kořistí pro Břeclaváky, a po jejich výhře 2:0 už měli postup na MČR v kapse. I přesto ale do posledního zápasu proti Brnu nastoupili s cílem zvítězit. Nenechali se zaskočit výškou ani sebevědomím soupeřů a jednoznačně je přehráli lepším servisem a mezihrou.

Se šesti vyhranými zápasy naši kluci obsadili druhé místo ve skupině a spolu s týmy Nového Jičína a Znojma postoupili na Mistrovství České republiky mladších žáků, které se bude konat o víkendu 22.-23. dubna ve Svitavách.