Vytisknout

10. místo v ČR pro naše mladší žáky

O víkendu 22. - 23. 4. se mladší žáci oddílu volejbalu TJ Lokomotiva Břeclav zúčastnili Mistrovství České republiky ve Svitavách. Na tento turnaj postoupili z druhého místa osmičlenné kvalifikační skupiny v Novém Jičíně.

Lokomotiva byla nasazena do 4. základní skupiny spolu s celky Hradce Králové, Příbrami a Ostravy. Tato skupina se jako jediná hrála mimo sportovní halu, v tělocvičně Gymnázia. První set prvního zápasu s Hradcem Králové začali naši borci velmi nervózně a nemohli najít správný rytmus a set ztratili. V druhém setu mezihru zlepšili a srovnali na 1:1. Třetí rozhodující sada byla také jejich kořistí a zaslouženě vyhráli 2:1. Do začátku druhého zápasu nastupovali naši hoši oslabeni o hlavního smečaře Ríšu Strušku, který bojoval s migrénou. I když na konec setu opět nastoupil, prohru se nepodařilo odvrátit. V dalších dvou setech se již náš celek „rozjel" a kolektivním výkonem zápas získal opět ve třech setech 2:1. Na závěr základní skupiny nás čekal nejsilnější soupeř – Příbram. První set jsme jasně prohráli. Ve druhém jsme dlouho vedli, a do koncovky dokonce až 19:17, ale nedokázali jsme náskok udržet a zápas ztratili 2:0. Protože se všechny zápasy na turnaji bodovali italským systémem, ani 2 výhry nám nestačily k postupu mezi nejlepších 8 týmů.

Rozřazovací zápas mezi 3. a 4. skupinou jsme sehráli s družstvem Frýdlantu a jasným vítězstvím 2:0 jsme se dostali do skupiny o 9. – 12. místo. Tato skupina se hrála ve velké sportovní hale se třemi kurty, a tak jsme konečně mohli zakusit atmosféru vrcholné sportovní akce v hale s odpovídajícími parametry.

Do této skupiny se dostala také družstva Nového Jičína, Českých Budějovic a Sokolova. První zápas s Novým Jičínem byl reprízou utkání z kvalifikační skupiny před 14 dny, ovšem s lepším výsledkem. Naši volejbalisté pro sebe dokázali urvat první set, přestože soupeř byl papírově výše. Určitě k tomu přispělo krásné prostředí sportovní haly, kterou si kluci dokonale užívali. V následujících setech si již Severomoravané 5. duel dne nenechali ujít a zvítězili 2:1. Toto utkání ukončilo sobotní hrací den ve 20:45, z čehož si lze představit, jak náročné to pro všechny bylo.

Hned v neděli ráno v 9:00 kluky čekal další kvalitní soupeř z Českých Budějovic. Také základna tohoto klubu, který je mnohonásobným extraligovým vítězem, na tom byla papírově lépe než Břeclav. Naši mladí volejbalisté se ovšem velkého jména nezalekli a do zápasu vstoupili velmi sebevědomě. Skóre se přelévalo od jednoho celku ke druhému, ale koncovky patřili vždy našim klukům. Břeclav zvítězila 2:0. V posledním zápase turnaje se naše naděje utkaly s hochy ze Sokolova. Tento zápas byl nejvíce vyrovnaný a skončil v koncovce třetího setu 15:13 v náš neprospěch. V této skupině nám naopak italský systém bodování pomohl a Lokomotiva Břeclav obsadila na finálovém turnaji MČR 10. místo. Tento výsledek lze v celostátní konkurenci považovat za velký úspěch! Obzvláště s vědomím, že se na tuto vrcholnou republikovou akci nedokázaly probojovat o mnoho známější české kluby než je Břeclav.

O tento výborný výsledek pro náš tým se zasloužili tito hráči – Dan Fabikovič, Ríša Struška, Tomík Wozar, Pavel Kurial, Toník Klimeš, Ondra Janečka, Šimon Vydra, Petr Prokeš, Sam Tetur a Aleš Procházka.

Na závěr je nutné také poděkovat za podporu mnohých rodičů a rodinných příslušníků, kteří svým hlasitým povzbuzováním hnali kluky k bojovnosti, i když už často doházely síly. Celkově se turnaj velmi vydařil a všichni odjeli s velkým zážitkem, který si uchovají na celý život.