Vytisknout

Juniorky i žákyně o víkendu úspěšné

K nedělnímu dvojzápasu odjížděly naše juniorky na palubovku Šlapanic. Sílu soupeřů jsme neznali, ale zdravotní stav našich volejbalistek do nás vnášel obavy. V prvním zápase bylo ještě vše v pořádku a soupeře jsme přejeli 3:0 (10,19,11). Zato ve druhém zápase se Břeclavačky vytrápily. Nahrávačku přemohla střevní viróza a její náhradnice nemohla nahrávat kvůli pořezaným prstům. Z odvetného zápasu se tak stala pětisetová bitva a chvílemi se zdálo, že nebudeme moct dohrát kvůli nedostatečnému počtu hráček. Naše juniorky však zatly zuby a silou vůle dotáhly druhý zápas do vítězného konce. Břeclav - Šlapanice 3:2 (22,-19,12,-19,13)

Žákyně čekala v sobotu pořádná výzva. V brněnské tělocvičně družstva DDM se sešla první čtyřka krajského přeboru žákyň, a tak jsme si mohli otestovat svou aktuální výkonnost proti nejlepším družstvům z jižní Moravy.

První zápas jsme odehráli proti týmu Znojma. Hned v úvodu jsme se ujali vedení, ale důsledkem nakupených chyb na servisu jsme o náskok přišli a rozhodovala těsná koncovka. Drhý set byla přetahovaná o každý bod. V obou setech jsme zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 2:0 (24,24).

Ve druhém utkání nás čekal nejsilnější a nejsehranější tým - VK KP Brno. První dva sety byly krásné a velmi vyrovnané a rozhodovalo až pár chyb v závěru. Za stavu 1:1 přišel třetí zkrácený set a náš nejhorší výkon na přihrávce. V úvodu setu nás Brňačky zasypaly šňůrou několika přímých bodů ze servisu a naše sebevědomí a bojovnost se pomalu vytrácely. Při výměně stran už bylo téměř rozhodnuto a zápas jsme ztratili poměrem 1:2 (21,-22,-5).

Ve třetím duelu se proti nám postavil domácí tým DDM. Ve velmi oslabené sestavě pro nás domácí nepředstavovali žádnou velkou hrozbu, a tak se na palubovce mohly objevit i naše méně zkušené hráčky. Vítězství 2:0 (18,14) nám zajistilo druhé místo v tabulce, jen jeden bod za prvním VK KP Brno.