Mistrovský titul Brna s břeclavskou účastí

VK KP Brno se symbolicky podělil o zlaté medaile, když při závěrečném ceremoniálu extraligy juniorek ocenil také oddíly, jejichž odchovankyně přispěly k zisku mistrovského titulu pro tým VK KP Brno. Hráčky tak postupně předaly zástupcům svých bývalých mateřských oddílů poděkování ve formě pamětní plakety. Symbolicky se tak podělily o část svých zlatých medailí s kluby, kde volejbalově začínaly. V této vybrané společnosti byl i zástupce TJ Lokomotivy Břeclav Ivan Rylich, kterému předala ocenění Marika Tesařová. Šárka Šloufová předala poděkování Františku Noskovy ze Sokola Bedřichov. Nikola Vaňková předala ocenění Zdeňku Majtnerovi z KCM Vysočina. Anna Suchá ocenila Stanislava Václavíka z VK Liberec. Gabriela Kopáčová poděkovala Janu Havelkovi z VK Hlincovka. A Jitka Vaďurová předala ocenění Petru Plačkovi ze Slávie Uherské Hradiště. Předávání těchto ocenění příjemně zpestřilo závěrečný ceremoniál a zanechalo ve všech zúčastněných nezapomenutelný zážitek.

Marika Tesařová je juniorskou extraligovou šampiónkou pro sezonu 2015/16. Velkého úspěchu dosáhla břeclavská volejbalová naděje Marika Tesařová v dresu VK KP Brno. Ve finálovém turnaji extraligy juniorek, který se konal o víkendu v brněnské sportovní hale na Vodově ulici, nenašel tým domácích juniorek přemožitelky. Po výborných výkonech se probojoval až do finále. Domácí tým juniorek VK KP Brno má v sestavě řadu hráček, které už mají zkušenosti i s extraligou dospělých a tak byl papírovým favoritem. Finálový zápas ozdobily domácí volejbalistky výborným výkonem a přesvědčivě porazily tým VK AGEL Prostějov 3:0. Juniorky Králova Pole ovládly finálový extraligový turnaj a zaslouženě se radují ze zisku mistrovského titulu! Před zraky domácího publika si pak z rukou předsedy Českého volejbalového svazu Zdeňka Haníka převzaly vysněné zlaté medaile. Marika Tesařová byla navíc vyhlášena nejlépe podávající hráčkou finálového turnaje juniorské extraligy.

Fotky zde.

Také brněnská hráčka Romana Staňková je zapsaná v historii břeclavského ligového volejbalu. V sezóně 2010/11 působila v břeclavské Lokomotivě na postu smečařky a diagonální hráčky a sbírala zde cenné ligové zkušenosti. V současnosti je členkou vítězného týmu rakouské extraligy žen, volejbalového klubu SVS Post Vídeň. V sezoně 2011/12 byla Romana nejvíce bodující hráčkou VK KP Brno a patřila k nejlepším hráčkám extraligy žen ČR. V dalších letech oblékala dres německého extraligového týmu Ladis in Black Aachen. Po letošní úspěšné sezóně se může radovat s rakouského extraligového titulu.

Fotky zde.

Blahopřejeme!