Vytisknout

Druhý den turnaje Olympijských nadějí

Druhý hrací den turnaje začal pěkně zostra. Na palubovce břeclavské sportovní haly se proti sobě postavily dva nejsilnější celky turnaje a hned ráno byl k vidění krásný ženský volejbal. Bulharkám se podařilo vlétnout do prvního setu a Rusky si poprvé na turnaji vyzkoušely pozici dotahujícího. Od druhé sady se už ale zase dostaly do tempa a pohlídaly si celkové vítězství 3:1 (-22,18,10,20).

V dalším čtvrtečním duelu jsme opět mohli sledovat výkony našich reprezentantek. Tentokrát jim chtěly body sebrat Maďarky. První dva sety měly domácí pevně ve svých rukou. Ve třetí sadě dokonce sahaly po mečbolovém bodu, přišla ale série chyb způsobených mladickou nevyhraností a následovalo čtvrté dějství. V tom si už Češky pohlídaly nastřádané vedení až do konce a zaslouženě si připsaly do tabulky plný počet bodů. Zvítězily 3:1 (17,23,-27,16).

Třetí zápas dne mezi slovenskou reprezentací a Německem byl od začátku do konce velmi vyrovnaný. První set pro sebe po napínavé koncovce ukořistil tým Slovenska. Ve druhém setu si Slovenky vytvořily několikabodový náskok a pohlídaly si ho až do konce. V následující sadě ale přišlo opět mírné polevení a ztráta koncentrace. Byla z toho sada pro Němky a zápas pokračoval. Ve čtvrtém to byla zase přetahovaná až do koncovky. V té byly šťastnější Slovenky a s plným ziskem bodů přehrály Německo 3:1 (25,18,-20,23).

Následující zápas byl spanilou jízdou ruských reprezentantek. Proti nim nastoupily kadetky z Maďarska, ale dokázaly vzdorovat jen v prvním setu. Přesně cíleným kvalitním servisem Rusky znemožnily soupeřkám kombinační hru a ostatní si pohlídaly většinou hned na síti. Maďarky se prakticky nedostaly pořádně do hry, a Rusky tak snadno zvítězily 3:0 (19,9,5).

Od půl šesté se proti sobě postavily výběry Česka a Německa. Dosud nebodující Němky si na našich hráčkách chtěly vylepšit skóre a do zápasu vlétly plně zkoncentrované. Postupně si vytvořily mírný náskok a první set dotáhly do vítězného konce. Ve druhém se ale situace otočila a šťastnější byly Češky. Třetí sada byla zlomová a napínavá koncovka bohužel vyšla lépe německému týmu. To se promítlo i do sady čtvrté a Češky tentokrát odcházely po zápase bez zisku bodu. Německo vyhrálo 3:0 (20,-15,24,21).

Závěrečný zápas dne opět rozbouřil halu. Na tribuně se znovu objevili fanoušci Slovenska, které změřilo své síly s bulharským týmem. Bulharky vlétly do zápasu s velkým nasazením a Slovenky, i přes maximální snahu nedokázaly vývoj zápasu zvrátit. Bulharky zvítězily 3:0 (14,16,19).