Vytisknout

Boje o poslední skupinové body

V pátek byla na programu Turnaje Olympijských nadějí poslední 3 utkání základní skupiny. Body za vítězství mohly ještě pořádně zamíchat pořadím a pozměnit účastníky semifinálových bojů.

V prvním ranním zápase proti sobě nastoupily týmy Maďarska a Německa. První dva sety byly velmi vyrovnané, soupeřky se přetahovaly o každý bod a nakonec se o vítězné sety podělily. Další dvě sady už byly v režii Německa. Ve čtvrté sadě už Němky dominovaly a po vítězství 3:1 (22,-23,19,15) a plném zisku bodů mohly pomýšlet na účast v semifinále.

Ke druhému zápasu se proti našim reprezentantkám postavily nehecované Bulharky. Už od prvních míčů to bylo znát a Češky svým nasazením za svými soupeřkami výrazně zaostávaly. Vše se však zásadně změnilo v sadě druhé, kdy se domácím začalo dařit na servisu a najednou byly Češky ty, které měly převahu. Stav na sety byl srovnán na 1:1 a o třetí sadu se rozpoutala veliká bitva. Úspěšně zvládnutá koncovka pro český reprezentační tým definitivně zlomila odpor Bulharek a závěrečná sada už byla naší jasnou záležitostí. Česko zvítězilo 3:1 (-12,18,23,10) a usadilo se na druhé příčce ve skupině.

Poslední utkání základní skupiny bylo už jen formálním potvrzením pořadí v tabulce. Slovenský tým se snažil ukořistit pár bodů ruskému reprezentačnímu týmu. Získal jich však nejspíš ještě míň než doufal. Za hodinu a dvě minuty bylo hotovo a Rusko vítězstvím nad Slovenskem 3:0 (9,12,5) potvrdilo prvenství v tabulce. Slovensko bylo definitivně odsunuto na pátou pozici a v sobotním zápase o páté místo tak nastoupí proti šestému Maďarsku.

Fotky z turnaje zde.

LF