Vytisknout

Výsledky mezinárodního turnaje

Sobotní den byl posledním dnem turnaje. Jako první byla na dopoledním programu dvě semifinále. Od devíti hodin se proti prvnímu Rusku postavil ze čtvrtého místa výběr Německa. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale z postupu do finále se nakonec radovaly hráčky v bílém. Rusko zvítězilo nad Německem 3:1 (22,22,-24,20).

Ke druhému semifinále se proti Českým reprezentantkám postavily Bulharky. Do zápasu nastoupily s touhou vrátit našim porážku z předchozího dne. První dva sety vypadaly na jasný postup Češek, ve třetím setu srovnaly Bulharky skóre a rozhodovalo se až v koncovce. Naše hráčky začaly kupit chyby, znervózněly a Bulharky převzaly kontrolu nad zápasem. Další dva sety už si stále udržovaly několikabodový náskok a otočily vývoj zápasu. Čěšky tedy prohrály 2:3 (16,19,-23,-18,-8) a čekal je boj alespoň o bronz.

Třetím zápasem dne byl souboj o páté místo mezi Slovenskem a Maďarskem. Od začátku do konce utkání tahalo Slovensko za kratší konec provazu. Podařilo se jim sice uhrát koncovku třetího setu, ale byla to jen kosmetická úprava skóre. Maďarsko zvítězilo 3:1 (13,17,-20,18) a na turnaji obsadilo pátou příčku. Slovensko skončilo šesté.

Následoval boj našich domácích o třetí místo. Zápas byl jako na houpačce a oba týmy se postupně střídaly v uhraných setech. Češky nedokázaly využít slibného vedení 2:1 na sety, nezvládly koncovku čtvrté sady, a tak došel zápas do pátého zkráceného setu. V ní byly Němky celou dobu o krok před našimi a vítězstvím 3:2 (-18,13,-23,20,13) si vybojovaly třetí místo v turnaji. Na Češky tak zbyla nepopulární čtvrtá příčka a velké zklamání.

V podvečer se v břeclavské hale rozjel závěrečný zápas Mezinárodního turnaje, bitva o první místo mezi Ruskem a Bulharskem. Na bulharských hráčkách byla vidět únava z pětisetového semifinálového zápasu a nedokázaly Ruskám vzdorovat. Jen ve třetí sadě přišlo malé ruské zaškobrtnutí, ale ve čtvrté sadě už ruský výběr nenechal nikoho na pochybách, že si první místo z Břeclavi odveze zaslouženě. Rusky zvítězily 3:1 (10,17,-20,16) a odsunuly Bulharky na druhou pozici.

Prohlédněte si krátké video ze zápasu o 3. místo a o 1. místo.