Vytisknout

Tábor ve znamení aprílového počasí

Máme za sebou volejbalový příměstský tábor pro nejmladší děti z našich volejbalových přípravek. V týdnu od 28. července do 1. srpna se v areálu na Lokomotivě sešlo přes 35 dětí s odhodláním naučit se nové volejbalové dovednosti.

Celý týden si s námi počasí trochu zahrávalo. Každý den se přihnal nečekaný déšť, a tak jsme si aspoň nacvičili rychlé balení věcí a úprk pod přístřešky. Díky tomu jsme také prostřídali všechny možnosti míst pro trénování: pondělí jsme zahájili v hale, pak jsme přidali multifunkční hřiště a nakonec jsme "okusili" i sportování v hlubokém písku.

Pod vedením zkušených trenérek Lenky Fabikovičové a Jany Zikmundové probíhaly každý den 4 tréninkové jednotky s přestávkami na oběd a svačiny. Děti se zdokonalily v odbití prsty, které procvičovaly ve spoustě nápaditých cvičení. Nově se také naši malí volejbalisti seznámili se spodním odbitím, tzv. bagrem.

Volejbalové tréninky byly prokládány cvičeními na rychlost, dynamiku a obratnost a celý týden pak uzavřel malý páteční turnaj trojic v oranžovém minivolejbale. Po jeho skončení jsme se odebrali do svých domovů zdravě unavení, ale spokojení, protože jsme všichni za celý týden odvedli kus dobré volejbalové práce!:-)

LF

Fotky z tábora zde.