Vytisknout

Ženy zahájily přípravu na novou prvoligovou sezonu

VII. ročník turnaje žen v Kojetíně „O HANÁCKÉ VDOLEK"

Ženy TJ Lokomotiva Břeclav se v sobotu 9. srpna 2014 vydaly na cestu do Kojetína, kde se konal tradiční volejbalový turnaj žen „O hanácké vdolek". Břeclavanky tímto turnajem zahájily přípravu na novou prvoligovou sezonu. Tentokrát se tohoto hanáckého turnaje zúčastnily spíše juniorské týmy. Břeclav měla ve skupině mladé volejbalistky VK TJ Ostrava „A", VK KP Brna „A" a VK AGEL Prostějov „B". Ženy Lokomotivy patřily svou zkušeností k favoritům turnaje a ve své skupině nenalezly vážnějšího soupeře. Postupně zdolaly všechny své soupeře ve skupině 2:0 a z prvního místa postoupily do semifinále. V něm porazily extraligové juniorky VK AGEL Prostějov „A" 2:0 a postoupily do finále turnaje. V druhém semifinále porazily extraligové juniorky VK TJ Ostrava „A" druholigové ženy TJ Sokolu Šlapanice 2:0. K finálovému zápasu však nedošlo. Turnaj přerušila silná bouřka, která se přehnala nad Olomouckým krajem. Vedení turnaje turnaj na hřišti ukončilo a o konečném pořadí se rozhodovalo v suchu kanceláře turnaje. O stupních vítězů tak rozhodla netradiční disciplína „střižba" kámen, nůžky, papír. V ní měly více štěstí volejbalistky TJ VK Ostrava, které porazily Lokomotivu 3:0 a turnaj vyhrály.

Celkové pořadí:

1. TJ VK Ostrava „A"

2. TJ Lokomotiva Břeclav „A"

3. VK AGEL Prostějov „A"

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky- Tereza Hunkařová a Andrea Drápalová, blokařky- Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka - Veronika Čuňočková a libero týmu - Hana Moláková.

Letní turnaje jsou vhodným vyplněním nesoutěžního období a hlavně výbornou přípravou na novou sezonu. V dresu Lokomotivy se tak poprvé představila první nová posila. Smečařka Andrea Drápalová, která bude v Břeclavi hostovat v nové sezoně z týmu TJ Junior Brno. Nyní volejbalistky Lokomotivy čeká náročná fyzická příprava. Břeclavským divákům se tým pro novou sezonu představí na domácím turnaji 13. září 2014.

Ivan Rylich

 

Fotky z turnaje zde.