Vytisknout

Republikové finále barevného minivolejbalu

O víkendu 6. a 7. září vyvrcholila loňská minivolejbalová sezóna finálovým turnajem v Brně.

Na 35ti malých hřištích ve sportovním areálu na ulici Hněvkovského se o víkendu hemžilo více než 800 malých volejbalistů! Oblečení do triček v barvách svých kategorií zápolili o záveřečná umístění v celorepublikovém finále Barevného minivolejbalu.

Do každé z pěti barevných kategorií bylo rozlosováno 7 skupin po sedmi družstvech. Celkem se tak na hřištích představilo 255 týmů ze všech koutů České republiky. Podle umístění v nalosovaných skupinách byly do neděle sestaveny skupiny prvních až sedmých míst. Nedělní boje potom rozhodly o medailích.

Naše zelené družstvo si na červnovém moravském finále v Ostavě vybojovalo přímý postup do republikového finále. Bohužel se ale termín minivolejbalu potkal s termínem jiné sportovní akce v Praze, takže byl náš nejsilnější tým značně oslaben o klíčového hráče. I tak ale bojovali na plno a do nedělních zápasů nastupovali ze středu tabulky. Naše další dvě družstva byla v kategorii červeného minivolejbalu. I oni střídali úspěchy s prohrami, a také skončili ve středu svých tabulek.

Akce byla, i zásluhou krásného počasí, velmi pěkná a děti mohly okusit atmosféru celorepublikového turnaje. Navíc jsme se všichni mohli v sobotu večer zdarma jít podívat na finálové zápasy Mistrovství Evropy juniorů! V hledišti haly na Vodové vytvořili malí minivolejbalisté se svými trenéry báječnou atmosféru a celé barevné hlediště fandilo "velkému chlapskému" volejbalu.