Vytisknout

Lokomotiva má po 45 letech chlapecký volejbal!

První představení chlapeckého týmu TJ Lokomotivy Břeclav proběhlo v neděli 5. 10. v Brně na kvalifikaci Poháru 7. tříd. Spolu s našimi mladšími žáky se na tomto rozřazovacím turnaji představilo i družstvo mladších žákyň.

Všechno jsou to děti z našich nejstaršch přípravek, které si poprvé naostro vyzkoušely šestkový volejbal. V letošní sezóně budou kromě poháru 7. tříd pravidelně nastupovat i v turnajích barevného minivolejbalu.

Nervozita, obavy z velkého hřiště, úderová nejistota a nedostatečná síla byla vidět na většině z našich malých volejbalistů. Více než o výsledky, šlo trenérům spíše o překonání strachu a rozkoukání se ve "velkém volejbalu". Věříme, že s každým dalším turnajem se budou děti zlepšovat a získají tak spoustu cenných zkušeností.

Fotky zde.

Další výsledky mládeže:

Kadetky TJ Lokomotivy Břeclav hostily v neděli v domácí hale zkušený tým Sokola Brno I.

Sokolky si v září odvezly přesvědčivé vítězství z našeho přípravného turnaje, a tak se dalo předpokládat, že to pro nás bude velmi těžký úvod do kadetské sezóny. Břeclavačky ale do prvního zápasu nastoupily odhodlaně poprat se o každý míč. Soupeřky nás ale přehrávaly hlavně velmi kvalitním sevisem. Ze dvou zápasů se nám podařil vyhrát pouze jeden set, ale při kvalitě Sokola Brno I (a naší nezkušenosti) je i to slušný výsledek. Břeclav - Sokol Brno I 1:3 (-12,16,-13,20), 0:3 (-14,-13,-18)