Vytisknout

Modrozelené minivolejbalové šílenství v Letovicích

V neděli brzo ráno vyjelo 28 dětí do letovické sportovní haly, kde se odehrálo první kolo JM minivolejbalu. Tento turnaj byl určen pouze pro kategorie modrého a zeleného minivolejbalu, tedy pro nejstarší děti z našich přípravek.

Do každé kategorie jsme nasadili opět čtyři týmy, které nastoupily tentokrát ve skupinách podle umístění z říjnové kvalifikace v Brně. Každý tým se tak potkal s podobně kvalitními soupeři a daly se tak očekávat vyrovnané boje. V modré kategorii se v elitní skupině M1 objevil náš chlapecký nejzkušenější tým, složený z Dana Fabikoviče, Toma Wozara, Ríši Strušky a Tádi Manka, v zelené skupině vítězů Z1 jsme naopak měli dívčí zastoupení - Sára Wozarová, Natka Dvořáková, Lenka a Soňa Baránkovy. Další naše týmy se představily v modrém minivolejbalu ve skupinách M4, M5 a M6, v zeleném pak dva ve skupině Z2 a jeden v Z3.

Všichni si vedli nad očekávání dobře! Naši nejvýše postavení kluci, přestože byli mezi modrými určitě nejmladší účastníci, dokázali ze sedmi zápasů pětkrát vyhrát! Jejich skupina byla ale velmi vyrovnaná, a tak jen díky horšímu součtu míčů obsadili konečné čtvrté místo. Naše nejlepší dívčí družstvo potvrdilo, že ačkoli do skupiny zelených vítězů postoupily ze druhého místa, patří tam právem. Ze sedmi zápasů prohrály jen jednou, a také jen na horší skóre skončily třetí.

Z ostatních týmů se třem podařilo umístit se na prvních dvou příčkách svých skupin. To jim umožnilo postup do vyšší skupiny, a tak například v zeleném minivolejbalu se další náš tým kluků (O. Janečka, P. Kurial, M. Plodek a A. Procházka) dostane mezi nejlepší osmičku!

V tomto roce nás čeká ještě jedno kolo JM minivolejbalu pro červenou, oranžovou a žlutou kategorii 14. prosince a rok 2014 ukončíme společným domácím minivolejbalovým turnajem v sobotu 20. prosince.

LF

Fotky z turnaje zde.