Vytisknout

Perný víkend žákovských družstev

Poslední listopadovou sobotu se v tělocvičnách v Nové Líšni sešly čtyři nejlepší celky krajského poháru žákyň. Oproti minulému kolu se do první skupiny k Břeclavi, Znojmu a Sokolu Brno I připojilo brněnské družstvo ZŠ Novolíšeňská, které nahradilo sestupující žákyně z Králova Pole.

K prvnímu zápasu nastoupila Břeclav A proti výborně organizovanému Znojmu-Příměticím. Díky velmi malému nasazení jsme začaly kupit zbytečné chyby a Znojmo se velmi brzo ujalo vedení. Soustředěným výkonem si Přímětice pohlídaly oba sety a my jsme tak prohrály 0:2 (-22,-15). Do druhého zápasu ale břeclavská děvčata naskočila s velkou chutí předvést proti Sokolu své kvality a znovu je porazit. Od prvních míčů jsme byly jasně lepší, dařil se servis a bodovaly jsme i z mezihry. Ve druhém setu to byla přetahovaná o každý bod, ale v závěru se radoval soupeř. Rozhodnout tak musela zkrácená třetí sada. Kvalitním servisem jsme držely Brňanky pod tlakem a bojovným výkonem jsme získaly třetí set i celý zápas v poměru 2:1 (11,-23,11). K závěrečnému zápasu proti nám nastoupily domácí hráčky ZŠ Novolíšeňská. Už od začátku jsme byly lepším celkem na hřišti a soupeřkám jsme nedovolily téměř nic. V prvním setu Břeclavačky dominovaly, a přestože v tom druhém nastalo mírné polevení, dotáhly zápas do vítězného konce 2:0 (16, 23). Dvě vítězství nám zaručují setrvání mezi první čveřicí jihomoravského krajského přeboru žákyň i do dalšího kola.

Naše žákovské Béčko svou čtverku odehrálo v Kuřimi. Děvčatům se v tomto kole konečně podařilo zužitkovat všechno, co mají natrénováno. Dařilo se na podání, v obraně i na útoku a po třech jednoznačných výhrách si Lokomotiva Břeclav B dovezla domů první místo ve skupině F a postup o skupinu výš.

Hned následující den, v neděli 14. 11., čekal naše družstvo kadetek dvojzápas na hřišti VK KP Brno. Tým kadetek je sestaven z žákyň A a dvou kadetek a jeho cílem je především sbírání zkušeností. I tak se nám ale daří držet si čtvrtou příčku v kraji! Po náročné sobotě se trenérka rozhodla nechat odpočívat dvě ústřední hráčky základní sestavy a šanci tak dostaly i hráčky, které se na hřišti moc často neobjevují. Únava ze soboty se ale podepsala na všech a přestože hráčky Králova Pole nepředváděly žádné skvělé výkony, na Břeclavačky to tentokrát stačilo. Z Brna jsme si tak odvezly dvě porážky 1:3 (-20,21,-20,-16) a 0:3 (-10,-16,-16).

Další nedělní soutěž, které se účastnila naše družstva mladšího žactva, bylo třetí kolo Poháru sedmých tříd. Kluci jeli bojovat do skupiny hrané v Jehnicích, děvčata byla rozdělena do dvou týmů a své skupiny si odehrály v Kuřimi a v Brně na Milénové. Kluci s jednou porážkou a dvěma vítězstvími obsadili druhé místo skupiny VI, zkušenější holky svou sedmou skupinu v Kuřimi vyhrály a postoupily tak do šesté čtverky ke klukům. Dívky v osmé skupině také dokázaly zabodovat a obsadily v ní druhé místo. Další kolo pohárové soutěže mladšího žactva se bude konat v naší domácí hale v neděli 21. 12., kde se společně představí všechna břeclavská družstva.

Fotky ze zápasů Poháru 7. tíd v Kuřimi najdete zde.

LF