Vytisknout

Volejbalistky jsou ve finálové skupině

V pátek a sobotu se dohrávala základní část první volejbalové ligy žen. Po této základní části se týmy rozdělí do dvou skupin. První tři družstva ze základní části postoupí ze skupin A a B do finálové skupiny, kde budou bojovat o vítězství v I. lize a postup do extraligy. Zbývající družstva budou hrát o 7. až 12. místo, tedy ve skupině o udržení v I. lize. Zatímco ve skupině A bylo o třech týmech postupujících do finálové skupiny dávno rozhodnuto, tak ve skupině B byla situace pořádně zamotaná. Jistými postupujícími byly TJ Tatran Sřešovice a VK Moravská Slávia Brno. Na třetí postupové místo mohly dosáhnout hned čtyři družstva. Shodou okolností se spolu tyto týmy utkaly v přímém souboji a tak bylo poslední dvojkolo napínavé až do konečného hvizdu rozhodčích. Blíže k postupu a výhodu domácího prostředí měly kluby hrající v domácím prostředí. TJ Jiskra Havlíčkův Brod přivítala VK Hronov a SK p.e.m.a. Opava hostila TJ Lokomotiva Břeclav.

Břeclavské volejbalistky čekal v Opavě velmi těžký soupeř. Pokud chtěly pomýšlet na třetí místo, musely dvakrát vyhrát a získat 5 bodů z 6 možných. Domácí volejbalistky byly před tímto kolem na třetím postupovém místě a chtěly tuto pozici před domácím publikem potvrdit. Břeclavanky přijely do Opavy i s uzdravenou nahrávačkou Lucií Slobodovou a byly připraveny se s domácím týmem poprat o velice důležité body. Lokomotivě se s návratem Slobodové do sestavy vrátila herní jistota a především sebevědomí celého týmu. Od prvního hvizdu rozhodčích vyrukovaly Břeclavanky na domácí s nepříjemným taktickým podáním a dominovaly ve všech herních činnostech. Domácímu trenérovi nestačily ani dva oddechové časy na odvrácení jasné prohry v prvním setu 16:25. Ve výborném výkonu pokračovaly volejbalistky Lokomotivy ve druhém i třetím setu. Kvalitní podání doplnily tvrdým útokem a bezchybnou obranou na síti i v poli. V každém setu si vypracovaly náskok až šesti bodů, který si koncentrovanou hrou pohlídaly do konce zápasu. Tímto nejlepším výkonem sezóny ženy Lokomotivy Břeclav dokonale zaskočily domácí tým a zaslouženě vyhrály 3:0.

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-16, -19, -19)

Sobotní odveta přinesla mnohem vyrovnanější souboj. Domácí hráčky po páteční prohře ztratily své třetí postupové místo, na které se probojovala Břeclav. Slezanky se s touto situací nechtěly smířit. Chtěly v sobotu Lokomotivu porazit a opět je v tabulce předstihnout. Jejich záměr jim plně vyšel v prvním setu. Absolutně nekoncentrovanou Lokomotivu jednoduše přehrály 25:11. V druhém setu se břeclavský tým vrátil k pátečnímu výbornému výkonu a jasně vyhrál 25:16. I ve třetím setu měly navrch hostující volejbalistky a vyhrály 25:23. Začátek čtvrtého setu měli hosté také rozehraný dobře. Vedli 16:13, ale neudrželi koncentraci a začali ztrácet bod za bodem. Toho zkušená Opava využila a vyhrála čtvrtý set 25:22. Bylo srovnáno na 2:2. O vítězi musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V posledním setu se Lokomotiva opět rozjela na plný výkon. Břeclavanky opět předváděly bezchybnou hru a vyhrávaly 14:9. Jen poslední bod ne a ne uhrát. Domácí tým ucítil příležitost na zvrat v utkání a začal se nebezpečně přibližovat. Dramatickou koncovku nakonec rozhodla svým útokem hostující nahrávačka Slobodová. Břeclav vyhrála rozhodující set těsně 15:13 a celý zápas 3:2.

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (11, -16, -23, 22, -13)

Po výborném výkonu si volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav zaslouženě odvezly z Opavy pět důležitých bodů a posunuly se v tabulce skupiny B z pátého místa na třetí. Zajistily si tak účast ve finálové skupině, ze které vyjde vítěz I. ligy a postupující tým do extraligy žen.

Břeclavanky se postupně utkají s týmy TJ Sokol Praha- Nusle, VK České Budějovice a TJ Sokol Dobřichovice.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav:

nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Veronika Čuňočková, Simona Holečková, blokařky - Šárka Rylichová, Jana Magátová, diagonální hráčka – Barbora Cidlíková a Barbora Najbrtová, libera týmu – Markéta Stará a Hana Moláková.

Výborné výsledky dosahují i mládežnická družstva Lokomotivy: žákyně A patří mezi čtyři nejlepší týmy Jihomoravského kraje a kadetky v neděli dvakrát porazily TJ Sokol Jehnice a drží si čtvrtou příčku v kraji.

Ivan Rylich