Vytisknout

230 dětí na minivolejbalovém turnaji

Třetí kolo Jihomoravského minivolejbalu se v neděli 25. ledna uskutečnilo v břeclavské sportovní hale. 230 dětí z Jihomoravského kraje se sjelo do Břeclavi bojovat o další body v kategoriích modrého a zeleného minivolejbalu. Povzbuzující rodiče a diváci mohli vidět krásné volejbalové zápasy dětí 4. až 6. tříd, které už místy připomínaly "opravdový volejbal".

Domácí Lokomotivu reprezentovalo 32 dětí - v kategorii modrého minivolejbalu jsme měli 4 týmy a v zeleném minivolebalu jsme sestavili dokonce týmů 5! Některé děti se této velké akce účastnily poprvé a spíše sbíraly zkušenosti, většina našich ale na turnaje JM-minivolejbalu jezdí pravidelně, a tak jsme v domácím prostředí doufali v medailová umístění.

Na výkonech našich nejstarších dětí se už pozitivně projevují zkušenosti z šestkového volejbalu. V modré kategorii dokázaly všechny týmy obsadit první nebo druhou příčku ve svých skupinách, v zelené kategorii dokonce naše dívčí družstvo (Wozarová, Dvořáková, Baránková L. a S.) vybojovalo prvenství mezi nejlepšími sedmi celky! Po třetím kole tedy můžeme směle prohlásit, že v zeleném minivolejbale je břeclavský tým E nejlepší z celé Jižní Moravy! Ostatní zelená družstva se umisťovala kolem středu svých tabulek.

Fotky z turnaje zde.

Další výsledky mládeže:

Žákyně A se udržely na třetím místě skupiny A, žákyně B obsadily druhou příčku ve skupině D.

Kadetky Lokomotivy si odvezly cenné body z palubovky druhého Vyškova A, kdy při velké marodce a improvizované sestavě prohrály v prvním zápase těsně 2:3 (25,-13,-15,16,-10), ale ve druhém už dominovaly a domácí převálcovaly 3:0 (15,16,17). Břeclavačky si tak upevnily krásné čtvrté místo v tabulce krajského přeboru.

LF