Vytisknout

Břeclavské kadetky převálcovaly Ivančice

Sobotní zápas naše kadetky odehrály vyjímečně v hale v Charvatské Nové Vsi, ale i tak dokázaly porazit Ivančice, které jsou v tabulce o 8 bodů před námi.

Favorizované soupeřky nastoupily sebevědomě, ale hned od začátku prvního zápasu bylo zřejmé, že naopak Břeclavačky mají tentokrát navrch. Dařilo se nám na podání i v obraně a mezihra také fungovala. Jediné, v čem jsme měly velké rezervy, byl útok. To bylo ale z velké části způsobeno neznámým prostředím a jinými světelnými podmínkami, než na co jsou naše kadetky zvyklé. Přesto dokázaly trpělivě dohrávat dlouhé rozehry a získávat důležité body ve svůj prospěch.

Jediný set, který nabídl opačný průběh, byl třetí set druhého zápasu. Hostující Ivančice využily našich nedorozumění v postavení a ujaly se několikabodového vedení. Už to vypadalo se třetím setem beznadějně, když se na podání dostala Anička Uhrová a svým výborným a spolehlivým servisem otočila vývoj setu v náš prospěch. Dokázala vytrhnout z letargie i ostatní spoluhráčky a společným stoprocentním nasazením se podařilo téměř ztracenou koncovku vyhrát.

Břeclav - Ivančice 3:0 (14,23,18) a 3:0 (20,24,22)

Fotky ze zápasu zde.