Vytisknout

Finále Jihomoravského minivolejbalu

V neděli 19. dubna se v brněnské hale na Vodové sešlo kolem 800 dětí ke společnému turnaji všech pěti kategorií barevného minivolejbalu. Umístění na tomto turnaji rozhodla o konečném umístění našich družstev modrého a zeleného minivolejbalu v Jihomoravském kraji. Za náš oddíl se do Brna vydalo 64 dětí z volejbalových přípravek.

S každým turnajem se děti výkonnostně posouvaly, ale tentokrát bylo jejich zlepšení nejvýraznější. Všichni si byli mnohem jistější v herních činnostech, a k vidění tak bylo spousta krásných a dlouhých volejbalových výměn. I umístění byla výrazně lepší než obvykle.

Ve žluté, oranžové a červené kategorii bylo mezi našimi nejvíce druhých a třetích míst. V kategorii zelených a modrých dokázali tentokrát dokonce zvítězit i ti, kteří se dřív pohybovali spíš na konci svých skupin. Největší naděje jsme však vkládali do dívčího družstva v zelené skupině Z1 a modrých kluků ve skupině M1.

Náš nejlepší tým v zelené kategorii (S. Wozarová, N. Dvořáková, L. a S. Baránkovy) předváděl celou sezónu výborné výkony. Také na tomto turnaji hrály holky parádně a mezi šesticí nejsilnějších družstev jižní Moravy nenašly tentokrát ani jediného přemožitele. Prvním místem v brněnském turnaji si udržely celkovou druhou příčku a domů si zaslouženě odvezly stříbrné medaile!

To naši nejzkušenější modří kluci (D. Fabikovič, R. Struška, T. Wozar a T. Mank) měli celou sezónu mnohem těžší pozici. Ve skupině proti nim nastupovali někdy až o dva roky starší kluci nebo o hlavu větší holky. Přesto s nimi Břeclaváci dokázali držet krok a od vítězství je často dělil jen jediný bod. Na tomto finálovém turnaji předvedli fantastický výkon. Do každého zápasu nastoupili sebevědomě a odhodlaně bojovat o každý míč a jejich větší úderová jistota byla zřejmá. Kluci smečovali, blokovali a polařili tak, jak jsme je ještě neviděli, a kromě výborných Znojemaček nechali tentokrát všechny týmy za sebou. Nedělní druhé místo znamenalo jejich celkovou čtvrtou příčku v kraji. I přes obrovskou rivalitu se Znojmem, Letovicemi či Drásovem byla u jejich hřiště úžasná atmosféra, kdy si všichni soupeři navzájem fandili a potleskem odměňovali povedené volejbalové výměny, ať už byli jejich aktéři odkudkoli.

A to je to, proč to všechno děláme... Je úžasné vidět na dětech to nadšení a euforii z vyhraných míčů, i jejich vypořádávání se s nezdarem a hledání cest k překonání dílčích neúspěchů. Děti zažívají atmosféru velkých turnajů, při kterých potkávají spousty stejně zapálených sportovců jako jsou oni sami. Po několika odehraných kolech už se mezi sebou znají a navazují krásná nová přátelství napříč kategoriemi, pohlavími či kluby.

Ročník 2014/15 Jihomoravského minivolejbalu je u konce. Děkujeme rodičům za jejich podporu, našim "příležitostným koučům" za pomoc při turnajích a do další sezóny si budeme přát spoustu dobrých výsledků, ať je o břeclavském volejbalu pořádně slyšet!:-)

LF a MW

Fotky z turnaje zde.