Vytisknout

Mistrovství ČR žákyň bylo nad naše síly

V pátek 24. dubna jsme se s našimi žákyněmi vydali na vrcholnou akci letošní sezóny. V severomoravském Bílovci se konalo první kolo Mistrovství České republiky žákyň.

Ve skupině osmi týmů jsme se postupně potkali s družstvy z Benešova, Světlé nad Sázavou, Trutnova, Uherského Hradiště, České Třebové, Prostějova a domácího Bílovce. Takovéto skupiny se o tomto víkendu odehrály celkem čtyři a z každé skupiny postoupila nejlepší trojice do finálových bojů o republikový titul.

Většinu soupeřů jsme předem vůbec neznali, ale očekávali jsme vysokou úroveň. Navíc skoro každý tým měl ve svém kádru alespoň jednu hráčku z reprezentačního výběru Lvíčat. Proto jsme si hned od začátku řekli, že se pokusíme předvést svůj nejlepší výkon a budeme bojovat o každý míč. Opak byl ale bohužel pravdou. Naše málo zkušené hráčky neunesly atmosféru velkého turnaje a na jejich výkonu byla patrná velká nervozita a svázanost. Přesto jsme hned v úvodním zápase byly o krůček lepší než soupeř a už to vypadalo na vítězný set, když se na podání dostala hráčka s výborným servisem a zvrátila vývoj setu. To Břeclavačky totálně srazilo k zemi a pocit zmaru se s nimi v podstatě táhl celým turnajem. I když se v nějakém zápase hrálo vyrovnaně, nebo jsme dokonce vedli, nevěřili jsme si a první nezdar nás okamžitě dostal zpátky dolů. Jedno vítězství jsme ale přece jen "vydřeli"! I přes rozpačitý začátek zápasu s Uherským Hradištěm jsme nakonec dokázali zvítězit a dobrou herní pohodu jsme si přenesli i do dalšího duelu. Další soupeři už ale bohužel byly nad naše síly. Kvalitním servisem nás soupeři stále tlačili a šancí na zvrácení vývoje bylo málo.

Bolestné pro trenéry bylo hlavně vědomí toho, že proti nám stáli i hratelní soupeři a kdybychom dokázali zopakovat kvalitní výkon z tréninků či přípravných zápasů, vítězství by se určitě dostavila. Jenže zkušenosti z velkých turnajů a vyhranost hráček na druhé straně sítě zamávaly se sebevědomím našich holek. Břeclavačky hrály svázaně a nesebevědomě, ale místy přece jen dokázaly předvádět výborný volejbal!

Každá zkušenost je dobrá a z těsných proher se člověk učí víc než z laciných vítězství! Účast břeclavských žákyň na Mistrovství republiky byl dokladem toho, že jsme všichni společně udělali obrovský kus práce! Kdo by byl před dvěma lety čekal, že se dostaneme takhle daleko...

LF a JZ

Sestava:

T. Macounová, S. Fikrová, S. Fukalová, N. Hanáková, T. Hlavinková, A. Pavlovová, V. Pazderová, I. Poláchová, A. Uhrová, K. Večeřová, K. Veverková a N. Vrzalová

Trenérky:

L. Fabikovičová a J. Zikmudová

Fotky najdete zde.