Vytisknout

Soustředění na Lopeníku 2015

Předposlední prázdninový týden se 42 našich děvčat a chlapců vydalo na Lopeník na předsezónní volejbalové soustředění.

Plány tréninků mírně zhatilo nepříznivé počasí, ale přestože celé dva dny pršelo, děti se rozhodně nenudily. Kadetky odjížděly na své tréninky do krásné nové haly v sousední Březové a ostatní se věnovali teoretické přípravě na Lopeníku. A bylo toho dost, co bylo potřeba probrat! Postavení v šestkovém volejbale bylo pro většinu dětí naprostou novinkou a po pár hodinách se jim skoro kouřilo z hlavy. Stejně tak mnohá volejbalová pravidla slyšeli někteří úplně poprvé.:-)

Hned jak ustal déšť a dalo se vyjít na hřiště, začali jsme střídat volejbalové fáze s atletikou a posilováním. Tréninky byly zaměřeny jak na upevňování a procvičování jednotlivých herních činností, tak i na řešení postavení v přihrávajíc a obranných formacích v kompletních šestkách. V průběhu soustředění jsme také pracovali v různě namíchaných skupinkách, kde se krásně ukázala úrověň vzájemné komunikace a to, jestli ti lepší dokážou zorganizovat a "vytáhnout" ty slabší.

Hlavní cíle soustředění - ukončit prázdninové povalování, nastartovat pohybový aparát, naučit se složitější herní systém a naladit se do začátku sezóny - byly splněny ... Takže hurá do sezóny!:-)

LF, JZ, MW, VG

Fotky ze soustředění zde.