Vytisknout

Vítězství kadetek na turnaji v Blansku

V sobotu 19. září se naše kadetky vydaly na přípravný turnaj do Blanska. Tam na ně čekaly dva celky ze Šlapanic a domácí Blansko.

K úvodnímu zápasu se proti Břeclavačkám postavilo Béčko Šlapanic. Na našich hráčkách byla znát počáteční nervozita a možná i respekt z vysokých a šikovných hráček na druhé straně sítě. Po úvodním ztraceném setu se ale začaly rozehrávat a přestaly dělat zbytečné chyby. Podařilo se jim otočit vývoj zápasu a připsaly si první vítězství 2:1.

Ve druhém zápase změřily hráčky Lokomotivy své síly s domácím týmem. Od úvodního míče byly naše kadetky ve všech herních činnostech lepší a zaslouženě si připsaly jasné vítězství nad Blanskem 2:0.

Jednoznačné vítězství ale bohužel Břeclavačky až moc uspokojilo a uspalo. Do posledního zápasu proti silnému šlapanickému Áčku nastupovaly bez energie a chuti po vítězství. Po lehce prohraném prvním setu se trenérce Janě Zikmundové přece jen podařilo břeclavské kadetky probudit. Ty už do druhého setu nastoupily znovu koncentrované a po výborném a velmi bojovném výkonu získaly druhý set nejtěsnějším rozdílem 25:23. O vítězi zápasu, a tím i celého turnaje tak musel rozhodnout zkrácený třetí set. Zlomené šlapanické kadetky už se nezmohly k odporu a tiebreak už byl jasnou záležitostí Lokomotivy. (Břeclav - Šlapanice A 2:1)

Výborné výkony našich kadetek na přípravných turnajích jsou příslibem do nadcházející sezóny, ve které bychom se rádi poprali o prvenství v kraji a možnost účasti v baráži o kadetskou ligu. První domácí zápas v naší hale bude k vidění v neděli 4. 10. proti Kuřimi. Zápasy začínají v 10 a ve 12 hodin.