Vytisknout

Břeclavské kadetky přejely juniorky z Kuřimi, žákyně neudržely čtvrtou skupinu a sestupují níž

V neděli 4. října se v domácím dvojutkání proti Kuřimi poprvé představily kadetky TJ Lokomotiva Břeclav.

V krajské soutěži, kde proti sobě budou nastupovat týmy juniorek a kadetek Jižní Moravy, máme v letošní sezóně vysoké ambice. Náš kadetský tým je sestaven převážně z loňských starších žákyň, které se v tomto složení probojovaly až na MČR. Jsou to už zkušené hráčky, které jsou díky úzkému kádru velmi dobře sehrané.

Po opatrném začátku se Břeclavačky v neděli rozjely k velmi dobrému výkonu. V každém zápase sice povolily soupeřkám uhrát jeden set, ale celou dobu měly jasně navrch a zvítězily zaslouženě 3:1 (15,-21,17,18) a 3:1 (24,11,-19,16).

JZ

V sobotním prvním kole krajského přeboru starších žákyň se naše Béčko setkalo s týmy Vyškova, Předklášteří a domácího Znojma B.

V této soutěži nastupují naše mladší žákyně proti starším a zkušenějším hráčkám, a to se ve Znojmě opět potvrdilo. Břeclavačky hrály krásný volejbal úměrný svým možnostem a většinu setů prohrály jen díky své nedostatečné síle na servisu. V rozehrách se jim dařilo plnit pokyny trenéra, ale soupeřky je svým tvrdým servisem neustále držely pod tlakem. I tak ale dokázaly naše holky jeden set vyhrát a další tři jim unikly jen o kousek. Břeclav - Předklášteří 0:2, Břeclav - Znojmo 0:2 a Břeclav - Vyškov 1:2

Příští neděli se tento tým představí v soutěži mladšího žactva, kde už se snad podaří urvat i nějaká ta vítězství!:-)