Vytisknout

Zápasy kadetek jako na houpačce

V neděli 18. října hostily naše kadetky juniorský tým Vyškova. Vyškovské hráčky mají tradičně velmi dobře organizovanou obranu v poli, útočně však až tak silné nejsou. Naše domácí nastoupily v mírně oslabené sestavě, i tak jsme ale doufali v zisk plného počtu bodů.

Zápas se ale od začátku nevyvíjel podle našich představ. Břeclavačky se od soupeřek nechaly zatlačit tvrdým servisem a první dva sety v podstatě jen dotahovaly šestibodové manko. Až ve třetím setu se našim dařilo držet s Vyškovem krok, ale bohužel nezvládly koncovku. Celý zápas tak Břeclav prohrála 0:3 (-16,-18,-24).

Ke druhému zápasu nastoupily Břeclavačky znovu odhodlané poprat se o vítězství. Už od prvních míčů jakoby na hřišti stálo jiné družstvo. Domácím se dařilo na servisu, v mezihře i na útoku. Po dvou vyhraných setech přišlo polevení koncentrace a vlastními chybami domácí soupeřkám darovaly set. Čtvrtá sada už ale byla znovu jasnou záležitostí pro Břeclav a domácí si připsaly výhru 3:1 (17,10,-18,16).