Vytisknout

Břeclav ovládla modrý minivolejbal v Letovicích

V mrazivém nedělním ránu se 32 dětí se svým "dospěláckým fanklubem" vypravilo na druhé kolo Jihomoravského minivolejbalu do Letovic. Z říjnové kvalifikace postoupily 3 břeclavské týmy do nejvyšších výkonnostních skupin a všichni jsme byli zvědaví, jak v konkurenci nejlepších obstojí.

V zelené kategorii (4.-5. třídy) se z brněnské kvalifikace mezi první šestici probojovaly Terka Pláteníková, Kája Cigánková a Nela Procházková. Z pěti zápasů holky v Letovicích dokázaly zvítězit dvakrát a skončily těsně za pomyslným stupněm vítězů. Obsadily tedy celkové 4. místo z 30 zúčastněných zelených týmů.

Největšího úspěchu ale dosáhla naše dvě modrá družstva (5.-6. třída), která v tomto kole nastoupila mezi sedmičkou nejlepších týmů z kvalifikace. Všechny své soupeře z jiných měst dokázalo naše Áčko i Béčko porazit, a tak o celkovém vítězi modré kategorie rozhodl pouze jejich vzájemný duel. Zápas byl velmi vyrovnaný a plný krásných volejbalových momentů. Holky i kluci smečovali, blokovali, všichni hráli i výborně v poli. Nakonec byli o chloupek lepší kluci a po osmi minutách hry se radovali z vítězství.

Modrý klučičí tým Břeclavi A ve složení Dan Fabikovič, Tom Wozar, Toník Klimeš a Lucka Macounová si bez jediné porážky zaslouženě odvezl první místo.  Naše dívčí družstvo B (Sára Wozarová, Darča Tesařová, Natka Dvořáková a Terka Myslíková) s jedinou porážkou od "vlastních" obsadilo úžasné druhé místo a Břeclav tak ovládla celý turnaj modré kategorie, kterého se účastnilo 44 týmů z jižní Moravy.

Z Letovic jsme dále dovezli jedno 3. místo a tři 4. místa v zelené kategorii, v modrém minivolejbalu pak ještě jedno páté a jedno šesté místo.

Fotky z turnaje zde.

LF, MW a VG