Vytisknout

Perný víkend volejbalové mládeže

Celkem tři soutěže ve dvou dnech zvládli odehrát dívky a chlapci Lokomotivy o tomto víkendu. V sobotu se jediný chlapecký tým našeho volejbalového oddílu vypravil do Znojma. V soutěži krajského přeboru starších žáků se naši kluci opět potkali s mnohem staršími a o dost vyššími kluky z Bučovic, Šlapanic a Znojma. Jediný kvalitní a pohledný zápas byl proti domácímu Znojmu, kde bylo k vidění spousta krásných volejbalových momentů. Další dvě utkání byla spíš o výšce a síle, než o volejbalovém umění. My jsme se však v sobotu soustředili zejména na herní souhru a organizaci obrany v poli, abychom se připravili na nedělní kolo Poháru sedmých tříd, kde máme mnohem větší ambice.

V nedělním kole Poháru 7. tříd se v naší hale odehrály dvě výkonnostní skupiny. Ve třetí čtyřce (skupina C) se s našima klukama potkaly i naše žákyně B, kluci ze Znojma a dívčí tým Vejrostovy. Hned v úvodním utkání se proti sobě postavily dva břeclavské celky. Holčičí Béčko, oslabené o 3 nejstarší, tentokrát nedokázalo klukům vzdorovat. Stejně tak hoši ze Znojma byli nad jejich síly. Vše si ale Břeclavačky vynahradily proti Vejrostové, když si výhrou 2:0 zajistily třetí místo ve skupině C. S Verostovou si poradili i naši kluci a o vítězi této třetí čtverky rozhodl duel se Znojmem. Celý zápas byl velice vyrovnaný a napínavý, rozhodovalo se až ve třetí zkrácené sadě. V ní si znojemští hned na začátku vytvořili náskok kvalitním servisem, a i přes velkou bojovnost a nasazení domácích, dotáhli zápas do vítězného konce. Znojmo tak z prvního místa postupuje o skupinu výš a v příštím kole (20. 12.) znovu uvidíme společně Břeclav A i B ve skupině C.

BV A - BV B 2:0 (17,15), BV B - Vejrostova 2:0 (14,15), BV A - Znojmo 1:2 (-19,18,-4), BV B - Znojmo 0:2 (-17,-13), BV A-Vejrostova 2:0 (21,13)

Naše žákyňky C se ve své šesté skupině tentokrát potkaly s družstvy z Újezda, Novolíšeňské a Královopolské F. Hned od začátku prvního zápasu byl vidět velký pokrok ve výkonnosti našich dívek. Jejich herní projev byl úplně jiný než v minulém kole. Byly jistější na servisu i při hře v poli. Zaslouženě zvítězily ve dvou zápasech a v tom posledním prohrály jen nejtěsnějším možným rozdílem ve třetím setu. Díky stejnému počtu výher a bodovému skóre s družstvem z Újezda musel o vítězi skupiny rozhodnout poměr vítězných a prohraných míčů. Jedna desetina rozhodla v náš prospěch a naše žákovské Céčko se tak mohlo radovat z postupu do páté skupiny!

BV C - KP Brno 2:0 (12,23), BV C - Novolíšeňská 2:1 (-24,21,4), BV C - Újezd 1:2 (-19,22,-13)

Další soutěží mládeže byl krajský přebor kadetek a juniorek. Naše kadetky tentokrát jely do Vyškova, kde doufaly ve dvě vítězství a zisk plného počtu bodů. Na hřišti soupeře se však body nezískávají snadno. Do prvního zápasu se Břeclavačkám podařilo vlétnout úspěšně a domácím nedaly moc šancí na obrat. Vlivem dlouhého čekání mezi zápasy a oslabeným hráčským kádrem byl však začátek druhého zápasu zcela odlišný. Naše kadetky vůbec nezachytily začátek a první set prohrály velmi rychle a hladce. Ostatní sety už byly vyrovnané, ale ani přes snahu a bojovnost volejbalistek Lokomotivy se nepodařilo odvrátit prohru.

BV kadetky - Vyškov juniorky 3:0 (22,16,12) a 1:3 (-7,-19,21,-18)

Fotky ze zápasů KP žáků zde, P7T žákyň B zde, žákyň C zde a žáků zde.