Vytisknout

Mládež Lokomotivy prožila úspěšnou neděli

V neděli 24. ledna se v Břeclavi představily tři ze čtyř našich mládežnických celků zapojených do krajských soutěží.

V tělocvičně gymnázia se v břeclavském derby utkaly naše kadetky s juniorským týmem Duhovky. Vzhledem k tomu, že v posledních dvou letech do tohoto týmu odešlo několik našich odchovankyň, byli jsme velmi zvědaví, jak se jim v Duhovce povede. K prvnímu zápasu nastoupily naše holky plně koncentrované a už od prvních míčů bylo zřejmé, že si tento duel nenechají uniknout. V prvním zápase zvítězily kadetky Lokomotivy jednoznačně 3:0 (9, 22, 21). V úvodu druhého zápasu nastalo mírné polevení a možná i uspokojení z předchozího vítězství. Po prohraném prvním setu se však na polovinu našich vrátila herní pohoda a další sety už měly kadetky Lokomotivy zase plně pod kontrolou. Za bouřlivé podpory "lokačáckého" fanklubu si tak naše holky odvezly plný bodový zisk a vítězství 3:1 (-23,13,18,22).

Ve sportovní hale se v neděli odehrály dvě skupiny krajské soutěže mladšího žactva Pohár sedmých tříd. Ve třetí výkonnostní skupině C hostilo naše Béčko Boskovice, ZŠ Vejrostovu a Sokol Brno I. Po těsně prohraném prvním zápase s Verjostovou si už holky další dvě utkání pohlídaly a skončily na druhém místě tabulky.

Naše žákovské Céčko se na domácí palubovce utkalo s družstvy ZŠ Milénovy, Vyškova a Kuřimi. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané a mnohdy končily nejtěsnějším možným rozdílem. Břeclavačky nakonec s jedním vítězstvím obsadily třetí místo a ve skupině E zůstávají i pro příští kolo.

Nejvýše postavení jsou naši žáci, kteří tohle kolo odehráli ve Znojmě. Z minulého turnaje postoupili do druhé čtverky a byli jsme zvědaví, jak se poperou se silnější konkurencí. V prvním zápase se proti nim postavil smíšený tým Drásova, jejichž hra byla založena na spolupráci dvou kluků a holky byly cve hřišti spíš do počtu. Na tuhle hru se Břeclavákům nedařilo najít zbraň a prohráli 1:2. Druhý zápas byl již tradiční souboj s domácím Znojmem. Naše vzájemné zápasy jsou vždycky velmi kvalitní, bojovné a velmi vyrovnané. Po dvou setech to bylo nerozhodně a hrál se zkrácený třetí set. V něm jsme hned od začátku drželi velký náskok, ale koncovku jsme bohužel nezvládli. Znojemští žáci soustředěným a bezchybným výkonem postupně smazávali náš náskok a v závěru byli oni těmi šťastnějšími. Po dvou prohraných zápasech jsme si chtěli spravit chuť na smíšeném týmu Letovic. Jejich neuspořádaná hra a náš dobrý servis vyústilo v jediné vítězství 2:0. To nám stačilo na třetí místo a setrvání ve třetí skupině.

Fotky ze zápasu žákyň B zde, žákyň C zde a žáků zde.