Vytisknout

Největší minivolejbalový turnaj v Břeclavi

Bezesporu největší množství dětí a doprovázejících rodičů se v neděli sešlo na turnaji Jihomoravského barevného minivolejbalu. Třetí kolo této série turnajů se tentokrát konalo v Břeclavi. Do turnaje se přihlásilo 104 (většinou dvoučlenných) týmů, a protože šlo o děti 1. - 4. tříd, přijelo s nimi minimálně jednou tolik rodičů z celé Jižní Moravy.

Za náš oddíl se turnaje zúčastnilo 46 dětí z našich volejbalových přípravek. Do žluté kategorie (1.-2. třídy) jsme postavili vesměs začátečníky, tedy děti, které jsou sice moc šikovné, ale s tak velkými turnaji nemají téměř žádné zkušenosti. I přestože se tak veliké akce někteří účastnili úplně poprvé, dokázali přece jen nějaká ta vítězství ukořistit. V oranžové kategorii se už naše týmy pohybovaly ve středu svých tabulek, za zmínku ale určitě stojí 1. místo Lucky Kazinotové s Evičkou Zálešákovou a 2. místo Tobiáše Vydry se Štěpánem Mackovčínem.

Zato v červené kategorii jsme dosáhli jednoznačně největších úspěchů. První místa ve svých skupinách si odnesly Andrejka Fabikovičová s Terkou Němečkovou a Janička Piškulová s Aničkou Balgovou, na druhém místě své skupiny těsně skončily Verča Vašíčková se Simčou Lhotskou a krásná třetí místa vybojovali Natka Strušková s Kájou Hájkovou a Anetkou Trojanovou a Matěj Mikitka s Tobiášem Kouřilem. Další dva červené týmy skončily čtvrté.

S celkovým projevem našich malých volejbalistů můžeme být ale velmi spokojení. Červená kategorie je velmi náročná na pohyb pod míč a kvalitu odbití a Břeclaváci svými výkony dokázali, že naše cesta je správná!:-)

Fotky z turnaje zde.

Další výsledky mládeže:

Junior Brno JKY - KKY TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (18,11,22) a 3:1 (15,-18,23,21)

KP žáci - TJ Lokomotiva Břeclav A - 2. místo ve skupině VIIC

KP žaček - TJ Lokomotiva Břeclav B - 4. místo ve skupině VIIC