Vytisknout

Mladším žákyním unikl postup na MČR

O víkendu proběhlo v Uherském Hradišti kvalifikační regionální kolo MČR mladších žákyň. Zde se ve dvou dnech utkalo celkem šest týmů o dvě postupová místa na Mistrovství republiky mladších žákyň.

Výborný výsledek z finálového turnaje Poháru 7. tříd nám dával naději, že by se náš mladý tým mohl stát jedním z postupujících. Spolu s námi ale na postup pomýšlely dva velmi silné celky - Znojmo a domácí Uherské Hradiště. Ostatní soupeře naše žákyně porazily i vrámci krajské soutěže, takže si na ně mohly věřit i tentokrát. Týmy ze Znojma a Hradiště se ale celou sezónu pohybovaly v první skupině a porazit je by bylo spíše překvapením.

Přípravě na tento turnaj jsme věnovali v minulých týdnech velkou pozornost, ale nervozita a strach z velké akce se bohužel na tréninku odbourat nedají. Přestože břeclavské mladší žákyně mají obrovský potenciál, zatím ještě nemají odježděno moc "velkých" akcí. Družstva Junioru, Králova Pole B a Nivnici jsme porazili, ale Znojmo i Hradiště bylo opět nad naše síly. Oslabení o nemocnou nahrávačku E. Hytychovou jsme jim nedokázali vzdorovat. Projev družstva na hřišti byl odevzdaný, bez emocí a vůle po vítězství. Vyzdvihnout by se dal ale určitě výkon našich blokařek Magdy Bukovské a Natky Dvořákové, které celý turnaj převdáděly velmi kvalitní a bojovný výkon. Na strhnutí zbytku týmu to ale bohužel nestačilo. V tomhle směru máme asi ty největší rezervy.

Z Hradiště jsme si tedy přivezly 3. místo a (doufám) i chuť pracovat dál a ještě usilovněji!;-)

LF a MW

Fotky zde.