Vytisknout

Zlaté, stříbrné a bronzové medaile pro mládí volejbalové Lokomotivy

O minulém víkendu 11. – 12. června 2016 se konalo republikové mistrovství barevného minivolejbalu. V Českých Budějovicích se uskutečnilo oblastní finále „ Západ" a v Olomouci oblastní finále „Východ".

Nejlepší týmy z těchto dvou oblastních finále se utkají začátkem září v Brně v republikovém finále o vítěze ČR barevného minivolebalu.

Do Olomouce se z oblastního finále „Morava" kvalifikovala také družstva mladých volejbalistek a volejbalistů TJ Lokomotiva Břeclav. Na umělé trávě v Olomouci se sešlo několik set mladých sportovců ve věku od 6 do 12 let ze sedmi krajů Česka. Konkurence byla veliká a dávala tušit, že se sešlo mnoho dobrých týmů. Trenéři břeclavské Lokomotivy věřili, že hlavně děvčata a kluci v modré kategorii mohou pro Břeclav nějaké dobré umístnění vybojovat. Oby týmy cítily, že můžou být v tomto oblastním finále úspěšné. Jak v sobotních kvalifikačních zápasech, tak i v nedělních finálových bojích předváděly soustředěnou hru s maximální bojovností. To se vyplatilo. „Modré" holky hrající v sestavě Sára Wozarová, Natálie Dvořáková, Darina Tesařová a Tereza Myslíková za dva dny neprohrály ani jeden zápas a vybojovaly úžasné první místo. „Modří" kluci hrající v sestavě Daniel Fabikovič, Tomáš Wozar, Richard Struška a Antonín Klimeš je napodobili. Ze všech 13 zápasů odcházeli jako vítězové a zaslouženě si z Olomouce odvezli první místo a krásné zlaté medaile. V zelené kategorii získalo bronzové medaile břeclavské družstvo žákyň ve složení: Tereza Pláteníková, Karolína Cigánková, Nela Procházková a Veronika Mackovčínová. O kompletní medailovou sbírku se postaralo cennou stříbrnou medailí družstvo hrající v červených barvách ve složení Andrea Fabikovičová a Tereza Němečková.

Tyto týmy si zajistily účast ve finále mistrovství ČR, které se bude konat v září v Brně. I ostatní týmy břeclavské volejbalové mládeže se dokázaly v Olomouci prosadit. Šesté místo jsme obsadili ve žluté kategorii, ve které hráli: Tobiáš Vydra, Štěpán Mackovčín, Natálie Strušková, Bára Pláteníková a Tereza Vojáčková. Deváté místo jsme získali v červené barvě, kde bojovaly: Jana Piškulová, Anna Balgová a Veronika Vašíčková, v oranžových pak přidaly 13. místo Karolína Hájková, Natálka Strušková a Marika Beránková. Mezi nejmenšími dětmi ve žluté kategorii obsadili Tobiáš Vydra se Štěpánem Mackovčínem 6. místo a Natálka Wozarová, Barunka Pláteníková a Terezka Vojáčková si z Olomouce odvezly 22. příčku.

K tomuto úspěchu přivedla břeclavské volejbalové naděje jejich trenérská dvojice Lenka Fabikovičová a Martin Wozar. Břeclavský volejbalový oddíl se dosaženými výsledky v této kategorii řadí mezi nejlepší v ČR. Zúročuje tak svou koncepční a kvalitní práci s mládeží ve městě Břeclavi a v okolí.

Fotky z turnaje zde.

IR, LF