Vytisknout

Tři týmy Břeclavi v kvalifikaci mladšího žactva

V neděli se na Lokomotivě konala kvalifikace soutěže mladšího žactva, která se na Jižní Moravě hraje pod názvem Pohár sedmých tříd.

Náš volejbalový oddíl do ní vyslal tři týmy: tým složený z mladších hráček A a B týmu žákyň, tým žáků doplněný o nováčky ze šestých tříd a nově se v domácí hale představily žákyně C, které si v neděli odbyly svoji zápasovou premiéru.

Naše družstva (kromě zápasů proti domácím) poměřila síly ještě s týmy z Vítovic a Újezda u Brna. Složený tým žákyň AB ukázal svoji sílu, když suverénně vyhrál všechny zápasy a k prvnímu kolu Poháru 7. tříd tak budou nastupovat v první výkonnostní skupině. Těsně za nimi skončili břeclavští kluci, kteří doplatili na nezkušenost a nevyhranost nováčků. I tak je ale druhá skupina velmi dobrý výsledek. Příjemně překvapení jsme byli z výkonu našeho Céčka. Holky spolu hrály vůbec poprvé "ostré" šestkové zápasy. Do každého zápasu vletěly bez bázně a když dostaly od soupeřů šanci, předváděly krásný volejbal. V posledním zápase ukořistily dokonce jedno vítězství a to jim pro následné první kolo přisoudilo čtvrtou skupinu.

V sobotu ještě naše žákyně sehrály 1. kolo Krajského přeboru starších žákyň. Díky absenci čtyř hráček při kvalifikace se oba naše týmy (A i B) ocitly ve stejné skupině D. Zkušenější Áčko už bylo v kompletní sestavě a potvrdilo očekávání trenérů. Zvítězilo ve všech třech zápasech a pro další kolo se posunulo do skupiny C.

Fotky ze sobotního KP žákyň zde.

Fotky z nedělního P7T zde.