Vytisknout

O Pohár města Břeclavi

Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav se představily v prvním ostrém testu na novou prvoligovou sezónu. Na již sedmý ročník turnaje o „ Pohár města Břeclavi" si pozvaly do domácí haly velice kvalitní soupeře. V sobotu 7. září 2013 hostovaly v Břeclavi extraligové týmy VK SG Brno, COP Nitra a prvoligový rival SK p.e.m.a. Opava.

Takto kvalitně obsazený turnaj byl zárukou divácky atraktivního volejbalu a také možností, jak prověřit nově sestavený tým břeclavské Lokomotivy před nadcházející sezonou. Trenér Ivan Rylich měl k dispozici téměř všechny hráčky. Poprvé se v dresu domácí Lokomotivy představily posily pro novou sezonu. Smečařka Barbora Najbrtová, nahrávačka Anna Pospíšilová a blokařka Lucie Chvátalová. Tyto hráčky přichází na hostování z týmu VK KP Brno. Pro zranění chyběla smečařka Michaela Bábíčková a blokařka Ivana Lucká. Turnaj zahájil souboj domácí Lokomotivy a VK SG Brno. Na hře břeclavských volejbalistek nebylo vůbec znát, že do turnaje naskočily z atletické přípravy. Bez větších problémů porazily v prvním setu mladý brněnský tým a pohlídaly si i koncovku druhého setu, který vyhrály těsně 26:24.

TJ Lokomotiva Břeclav A – VK SG Brno 2:0 (25:12, 26:24)

Dalším soupeřem Lokomotivy byly extraligové hráčky COP Nitra. Tento celek vedený zkušeným trenérem Jaroslavem Vlkem, tvoří základní kostru volejbalového centra olympijské přípravy Slovenské volejbalové federace, jehož hlavním cílem je výchova a sportovní příprava reprezentantů SR. Diváci tak mohli na břeclavské palubovce vidět volejbalové umění mladých reprezentačních nadějí Slovenského volejbalu.

V tomto utkání se musela domácí Lokomotiva vypořádat s výraznou výškovou převahou hostující Nitry. Taktickým podáním zatlačily slovenské soupeřky od sítě a neumožnily jim rychlou útočnou hru. A naopak to byly Břeclavanky, které po kvalitní obraně a tvrdém útoku získávaly body. Slovenský tým nenašel na rozjetou Lokomotivu žádnou zbraň a jasně prohrál.

TJ Lokomotiva Břeclav A – COP Nitra 2:0 (25:16, 25:16)

Organizátorům turnaje se podařilo odhadnout síly jednotlivých týmu a sestavili rozlosování tak, že do posledního zápasu nebylo rozhodnuto o vítězi celého turnaje. Ve finálovém utkání se tak potkaly dva neporažené týmy. Domácí TJ Lokomotiva Břeclav a SK p.e.m.a. Opava. Oba týmy se velice dobře znají z prvoligových bojů a tak se dal očekávat tuhý boj. To se plně potvrdilo hned od úvodního hvizdu rozhodčího. V prvním setu se bojovalo o každý bod a těsné vítězství získala domácí Lokomotiva v poměru míčů 28:26. I začátek druhého setu byl vyrovnaný. Zvrat nastal až v polovině setu, kdy se domácí hráčky chybami dostaly samy pod tlak. Od toho okamžiku se Lokomotivě nedařilo skoro nic. Míče z tvrdých útoků i od bloků končily mimo hřiště. Břeclav tak jasně prohrála druhý set 16:25. Bylo srovnáno 1:1 na sety a finále musela, rozhodnou zkrácená hra třetího setu. Do rozhodující části utkání vstoupil lépe domácí tým. Od začátku setu si vytvořil mírný náskok, který v závěru setu navýšil až na 11:14 a byl tak jen jeden bod od celkového vítězství. Čím víc chtěly domácí volejbalistky urvat poslední bod tak tím více chybovaly. Opavě se podařilo srovnat na 14:14. Finále bylo dramatické a divácky zajímavé až do samého konce. Severomoravanky získaly i 15 bod a byly zase ony krůček do vítězství. Lokomotiva opět zabrala a získala další mečbol 18:17, ale ani ten nedotáhla do vítězného konce. Hostující tým Opavy nakonec v dramatické koncovce zvítězil těsně 18:20 a získal tak turnajové vítězství.

TJ Lokomotiva Břeclav A – SK p.e.m.a. Opava 1:2 (28:26, 16:25, 18:20)

Po tvrdé fyzické přípravě sehrál břeclavský tým dobrý turnaj. S malým počtem herních tréninků a s minimální sehraností s novými hráčkami předčil herní projev očekávání vedení týmu. Dalšího přípravného turnaje na novou sezonu se zúčastní volejbalový tým Lokomotivy 21. září ve Znojmě.

Druhé místo v Poháru města Břeclavi 2013 vybojovala tato sestava TJ Lokomotivy Břeclav: nahrávačky Lucía Slobodová, Anna Pospíšilová, smečařky Jana Pavelková, Tereza Hunkařová, blokařky Šárka Rylichová, Romana Lucká, Lucie Chvátalová, univerzálka Barbora Najbrtová a libera týmu Hana Moláková, Ivona Pospíšilová.

Celkové pořadí 7. ročku turnaje o „Pohár města Břeclavi"