Vytisknout

Volejbalistky Lokomotivy B porazily Vyškov B

V sobotu 14. září 2013 hrály ženy TJ Lokomotivy Břeclav B další zápasy krajské soutěže, kdy hostily hráčky TJ Vyškov „B". Hostující tým se skládal z velmi mladých hráček, které byly pro domácí velkou neznámou, neboť do něj přibylo několik hráček z loňského juniorského týmu. Soupeřky byly velmi bojovné, ale pravděpodobně se projevila nezkušenost a nervozita mladých hráček. V prvním setu jim domácí volejbalisky nenechaly příliš mnoho prostoru se prosadit a hladce vyhrály 25:13. V druhém a třetím setu se hráčky Vyškova sice „otrkaly", zlepšily se ve všech herních činnostech, přesto jim domácí nenechaly převážně díky kvalitnímu servisu a důraznému útoku získat pro „sebe" ani jeden set a zvítězily tak v konečném výsledku 3:0.

TJ Lokomotiva Břeclav B – Volejbal Vyškov B 3:0 (13, 17, 16)

Do druhého zápasu však poražený tým Vyškova nastoupil s velkou vervou a jednoznačným cílem vyhrát. Jejich hra se zdokonalila ve všech směrech. Mladá děvčata předvedla neskutečně bojovný a týmový volejbal. Velmi „přitvrdily" na podání a způsobily tím velké problémy přijímacím hráčkám Lokomotivy. Dokonce se v prvním setu hosté z Vyškova ujali vedení 9:1. Břeclavský tým se nakonec vzchopil a srovnal skóre. Výbornou koncovkou domácích, kdy se ukázala i zkušenost a psychická odolnost „starších" žen, se podařilo po velkém úsilí první set vybojovat 25:21. V druhém a třetím setu kvalita hry hostujících ještě více vygradovala. Jejich obrana byla dokonalá a domácí hráčky se jen těžko prosazovaly v útoku. Soupeřky byly nepřemožitelné v obraně v poli, a tak byly k vidění velmi dlouhé výměny. Přesto se podařilo domácím zvítězit i v dalších dvou setech a připsat si tak další vítězství 3:0. Velkou pochvalu si zaslouží nejmladší břeclavská hráčka Marie Backová, která na nahrávce předvedla výborný výkon.

TJ Lokomotiva Břeclav B - Volejbal Vyškov B 3:0 (21, 25, 20)

O plný bodový zisk s domácího dvojutkání se zasloužila tato sestava:

nahrávačka Marie Backová, univerzálka: Daniela Valentová, blokařky: Romana Lucká a Irena Sadílková, smečařky: Jana Šánová a Ivona Pospíšilová

Plným bodovým ziskem si ženy TJ Lokomotiva B udrželi v průběžném pořadí soutěže pěkné druhé místo.