Vytisknout

Druhé místo na turnaji žen ve Znojmě

V sobotu 21. září 2013 přijely ženy TJ Lokomotiva Břeclav „A" do podmračeného Znojma. V tomto vinařském městě se konal již 39. ročník volejbalového Burčákového turnaje žen. Tato tradiční volejbalová akce přilákala do Znojma 13 týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Turnajový pavouk rozdělil týmy do tří skupin. Pro ženy Lokomotivy to byla další ostrá prověrka před novou prvoligovou sezonou, kterou zahájí v pátek 4. října 2013 v Praze na palubovce TJ Tatranu Střešovice.

V základní skupině turnaje měly břeclavské volejbalistky za soupeře druholigové týmy TJ Sokol Brno Juliánov, ŠSK Bílovec a krajský přebor hrající ŠSK Gymnázium Šlapanice. Tuto skupinu břeclavská Lokomotiva vyhrála a z prvního místa postoupila do finálové skupiny. Tam se s vítězi dalších skupin utkala o první až třetí místo. Vítězství ve skupině se však nerodilo lehce. Rozhodujícími okamžiky pro postup ze skupiny se staly souboje s mladým týmem Šlapanic, který Lokomotiva v prvním setu vyhrála 25:7 a hlavně duel s družstvem ŠSK Bílovec. V tomto zápase s druholigovým týmem ze Severní Moravy musely volejbalistky Břeclavi otáčet velice nepříznivý stav. Prohrávaly už 18:24 a soupeř byl jediný bod od zápasového úspěchu, který by Lokomotivu vyřadil z finálových bojů. Opět zafungovala zkušenost a především velká bojovnost volejbalistek Lokomotivy. Taktickým a kvalitním podáním neumožnily soupeřkám rychlou kombinační hru a všechny jejich útoky ubránily pozorným blokem. Břeclavanky se v této části utkání nedopustily jediné chyby. Neuvěřitelně otočily již prohraný set, který nakonec vyhrály 26:24 a zaslouženě postoupily do finálové části turnaje. V prvním zápase finálové skupiny se utkaly TJ Lokomotiva Břeclav a druholigová Jiskra Havlíčkův Brod. Břeclavské volejbalistky po loňském premiérovém vítězství chtěly i letos na turnaji ve Znojmě uspět. To se projevilo větší touhou po vítězství. Hráčky Břeclavi soustředěným výkonem přidávaly jeden bod za druhým a vytvořený náskok proměnily ve vítězství 2:0. V posledním turnajovém zápase, který měl rozhodnout o celkovém vítězi, se střetli loňští finalisté. Týmy TJ Lokomotiva Břeclav a TJ Sokol Žižkov Praha. Tento finálový duel prvoligových konkurentů přinesl bojovný a dramatický volejbal s celou řadou zajímavých momentů. V prvním setu však Lokomotiva na soupeře nestačila a prohrála 19:25. Ve druhém setu Lokomotiva přidala na tempu a vytvořila si dvoubodový náskok. O ten ale v samém závěru přišla a prohrála druhý set těsně 23:25. Pražanky tak oplatily Břeclavankám loňskou finálovou porážku a vyhrály tak celý turnaj. Lokomotiva obsadila pěkné druhé místo a na třetím místě skončila Jiskra Havlíčkův Brod.

Druhé místo na turnaji vybojovala tato sestava TJ Lokomotivy Břeclav: nahrávačka Lucía Slobodová, smečařky, Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová, blokařky Ivana Lucká a Romana Lucká, univerzálka Šárka Rylichová, a libero týmu Hana Moláková.