Vytisknout

Naše žákyně na Olympiádě dětí a mládeže 2017

V posledním červnovém týdnu se v Brně konala Olympiáda dětí a mládeže. Přes 3600 dětí z celé České republiky zápolilo v 91 disciplínách celkem ve 22 sportech. Součástí Olympiády byl i turnaj ve volejbalu. Družstva ze 14 krajů reprezentovaly děti, které se celoročně potkávají a připravují pod hlavičkou krajských volejbalových svazů.

Z našeho týmu žákyň A se do nejužšího výběru dostaly 4 hráčky: Magda Bukovská, Natka Dvořáková, Darča Tesařová a Sára Wozarová. Dokonce se všechny 4 objevily v základní sestavě, což je určitě výborná vizitka pro náš volejbalový oddíl!

14 krajských družstev bylo rozděleno do dvou skupin, kde se ve dvou dnech odehrálo 6 zápasů systémem každý s každým. Do čtvrtfinálových bojů postupovaly první 4 celky. Jihomoravanky setřepaly po úvodním prohraném duelu nervozitu a postupně získávaly herní sebevědomí. Zejména zásluhou výborného servisu vyhrály všech zbylých pět zápasů ve skupině. Také smečařkám se úvodní dva dny dařilo a dokázaly bodovat ve většině rozeher.

Do zápasů play off postoupil Jihomoravský kraj z prvního místa, což zaručovalo příznivý los a naděje na medailové umístění. Jenže třetí den bylo všechno jinak. Ne nadarmo se říká, že teprve čtvrfinálový zápas je ten důležitý, a teprve v něm se rozhoduje o úspěchu či neúspěchu týmu. Holky svůj čtvrtfinálový zápas nastartovaly dobře a na začátku prvního setu si vybudovaly dokonce několikabodový náskok. Necitlivým dvojstřídáním ale trenér narušil plynulost hry a Jihomoravanky pomalu začaly ztrácet herní pohodu. Velmi vytěžovaným smečařkám začaly docházet síly, blokařky, které v průběhu turnaje nedostávaly tolik útočných příležitostí, jak by potřebovaly, nebyly rozehrané a útočily zbytečně opatrně, a servis pod tlakem se pochopitelně taky už tolik nedařil. Po nadějném výkonu ve skupině tak přišla velmi studená sprcha. Prohra 0:2 a sestup do bojů o 5. - 8. místo. V dalším zápase se situace opakovala a přišla další prohra 0:2. Poslední den Olympiády čekal výběr Jihomoravského kraje poslední zápas o 7. místo. První set vypadal nadějně, v dalších dvou se ale opět vrátila nepohoda z předchozích dvou zápasů. Prohra 1:2 a konečné 8. místo na turnaji Olympiády dětí a mládeže 2017. Výsledek možná nezní špatně... ale kdo tam byl, určitě bude souhlasit s tím, že tým Jižní Moravy byl složen z výborných hráček a osobností a rozhodně měl na víc. :-(

Fotky zde.