Vytisknout

Soustředění mládeže 2017

Jako každý rok jsme se předposlední týden prázdnin vydali na volejbalové soustředění. Tentokrát jsme jeli do Uherského Brodu, kde jsme mohli v nádherné hale trénovat souběžně na třech kurtech. Celkem přes padesát dětí z našich mládežnických kategorií se připravovalo také na kondičních trénincích, které se odehrávaly převážně v krásném parku za sportovní halou.

S nejstaršími dětmi jsme se letos intenzivně věnovali nácviku zrychlených nahrávek a jejich zapojení do hry. S menšími jsme pilovali volejbalové dovednosti a herní systém. Jako regenerační vsuvku jsme uprostřed týdne navštívili místní aquapark. Večerní program byl složen z rozboru videí a volejbalových pravidel a dva večery si všichni mohli užít malé "halové" kino.

Na závěr soustředění vyjely naše žákyně A a B na turnaj do Uherského Hradiště. V konkurenci silných klubů z Moravy i Slovenska se naše žákyně rozhodně neztratily. Naše mladší holky z Béčka zůstaly za druhými ve skupině jen o pár bodů, ale pak musely (z důvodu zranění) předčasně turnaj ukončit. Naše Áčko svou čtyřčlennou skupinu vyhrálo. Výborně zvládaly zařazovat zrychlené nahrávky do hry a viditelně si celý turnaj užívaly. V semifinále jsme narazili na tým ze Senice, který byl ale nad naše síly. O třetí místo jsme tak sehráli zápas s Olomoucí, kde jsme se znovu dokázaly vrátit ke krásnému a pestrému volejbalu. Třetí místo z takhle kvalitně obsazeného turnaje je určitě příslibem do nadcházející sezóny, kde bychom se rádi poprali o nejvyšší příčky v krajské soutěži starších žákyň.

Fotky ze soustředění zde.

Fotky z turnaje A zde a B zde.