Vytisknout

KP žákyň zahájen kvalifikací v Brně

V sobotu 21. 9. 2013 odstartoval Krajský přebor starších žákyň svou úvodní KVALIFIKACÍ. Všech 27 přihlášených volejbalových týmů bojovalo v jednen den ve třech brněnských tělocvičnách o rozdělení do čtyřčlenných výkonnostních skupin.

Žákyně A byly nalosovány do skupiny D, společně s družstvy Boskovic a Krajského výběru do 15 let. Tato skupina se skupinou C hrály své turnaje v tělocvičnách ZŠ Novolíšeňská. Břeclavský tým se v obou zápasech své skupiny opíral o výborný a hlavně jistý servis všech hráček. Díky servisu a bojovné hře se Břeclavanky dostaly z prvního místa ve skupině D do finálového boje s vítězem skupiny F. Tady ale proti nim nastoupily mnohem zkušenější a vyhranější hráčky z Králova Pole B. Žákyně Břeclavi A (ve složení Veverková, Vrzalová, Bartošová, Čechová, Pavlovová, Janečková K., Pavková, Uhrová a Janečková V.) odehrály s Brňačkami dva vyrovnané a bojovné sety, ale na výhru to bohužel nestačilo. Do dalšího turnaje tak budou zařazeny do druhé výkonnostní čtverky kraje.

Přesto jsme z Brna odjížděli všichni (včetně trenérky a řidičů-tatínků) nadmíru spokojení. Čeká nás ještě hodně turnajů, zápasů a tréninků, a tudíž i spousta prostoru a času pro individuální zlepšování a budování nového týmu!

Žákyně B byly zařazeny do skupiny H a spolu se skupinami E, F a G hrály svůj turnaj v tělocvičnách na Sportovním gymnáziu na Botanické. Družstvo z Velké Bíteše dokázaly Břeclavanky porazit 2:0, ale žačky ze Šlapanic už byly nad jejich síly. Dostaly se tak do bojů druhých míst a bohužel ani tam už nedokázaly zvítězit. Příští turnaj by tedy měly hrát ve čtvrté výkonnostní skupině krajského přeboru. Žákyně B startovaly ve složení Staňková, Mauričová, Lubalová, Podroužková, Poláchová, Lažová, Fikrová a Floriánová.

Systém dalších bojů ve výkonnostních skupinách je takový, že po každém odehraném kole dochází k přesunům družstev podle umístění ve skupinách. Družstvo na posledním místě sestupuje pro další kolo do nižší výkonnostní skupiny, a naopak družstvo které svou skupinu vyhraje, postoupí do té vyšší.

Lenka Fabikovičová a Pavel Obr