Vytisknout

Přípravné turnaje v Břeclavi

Poslední ostrý test před začátkem sezóny čekal naše žákovské kategorie o uplynulém víkendu. V sobotu 9. září jsme pořádali v hale Lokomotivy turnaj mladšího žactva. Poprvé se zde představili naše nejmenší děti z loňských přípravek 4. tříd. Pro tyhle kluky i holky to bylo první seznámení se šestkovým volejbalem a místy bylo obdivuhodné, jak odvážně se vrhali po zdánlivě nehratelných míčích. V závěru turnaje spolu tyto dva nejmladší týmy změřily síly, a tentokrát byly úspěšnější děvčata.

Naše želízko v turnajovém ohni bylo naše Béčko žákyň. Po zkušenostech z turnajů starších kategorií mohly konečně naše holky změřit síly s  vstevníky. Po základních skupinách se Břeclavačky právem dostaly do nejlepší čtyřky, kde ale v play off nestačily na výborně sehrané Královo Pole. V boji o třetí místo podlehly i silovějšímu Znojmu, a tak si ze sobotního turnaje odnesly krásné čtvrté místo.

Pořadí družstev 9.9.: VK KP Brno, Znojmo (hoši), Znojmo (dívky), Břeclav B, Napajedla, Junior Brno, Břeclav C (dívky), Břeclav (hoši)

V neděli se do naší haly sjelo 11 týmů starších žákyň, včetně slovenských týmů Pezinok a Skalica. Družstva nejprve odehrála čtyř a tříčlenné skupiny, aby se následně sestavily tříčlenné skupiny o umístění. Po kvalitně odehraných zápasech ve skupině jsme postoupili do první trojky, kde jsme se sešli s týmy VK Královo Pole A a Juniorem Brno. Skupina byla velmi vyrovnaná a každý tým urval jedno vítězství. V závěru až poměr míčů rozhodl o konečném pořadí. Mírné polevení koncentrace v prvním setu proti Junioru nás stál cenné body, a to nás odsunulo až na třetí místo.

Pořadí družstev 10.9.: VK KP Brno A, Junior Brno, Břeclav, Znojmo, Kroměříž A, Kroměříž B, Pezinok, Skalica, VK KP Brno C, KP Brno B, Hustopeče

Příští víkend nás čeká vstup do nové sezóny. Žákyně odehrají své kvalifikace do KP starších žákyň (A v sobotu 16.9., B v neděli 17.9. v hale Lokomotivy), žáky A čeká taky kvalifikace do KP, kterou odehrají v sobotu 16.9. v hale v Charvátské Nové Vsi.

Fotky z víkendu najdete zde: žky A, žky B, žky C, žci B.