Vytisknout

Úspěšný vstup do sezóny žákyň i žáků

O víkendu se naplno rozjely soutěže krajského přeboru sezóny 2017/18. V kvalifikačních turnajích nastoupily naše žákovské týmy dívek i chlapců, aby se pokusily získat co nejlepší nasazení do nadcházejícího prvního kola krajského přeboru.

V sobotu se na domácí palubovce na Lokomotivě představilo naše dívčí Áčko. Na jejich výkonu byla znát mírná nervozita, ale taky plné nasazení. V základní skupině Břeclavačky třikrát jednoznačně zvítězily a o celkové první místo sehrály duel s brněnským Sokolem. Ani zde naše holky nezaváhaly a zaslouženě tak vybojovaly účast v první čtyřce Jihomoravského kraje.

Fotky zde.

Naši starší žáci odehrály svoji kvalifikaci ve sportovní hale v Charvátské Nové Vsi. Celý den předváděli nádherný a na jejich věk velmi kvalitní volejbal. Až v posledním zápase je potrápili žáci Volejbalu Brno. Po dvou vyrovnaných setech musel rozhodovat až tiebreak. V něm Břeclaváci dominovali zejména na podání a nedali soupeřům žádnou šanci. I oni tak v prvním kole krajského přeboru budou nastupovat do nejlepší čtyřky.

Fotky zde.

V neděli odehrály svou kvalifikaci naše mladší žákyně B. Přestože jsou věkem mladší a i na pohled o hodně "slabší", svou hrou předčí i zkušenější týmy. V základní skupině jednou zvítězily a ze třetího místa se tak dostaly do boje o 5. skupinu. V tomhle zápase byly jednoznačně lepší než Junior Brno B, a tak se do hřiště mohly dostat i děvčata z lavičky. Po výborných výkonech v celem kvalifikačním dni tedy našemu dívčímu Béčku náleží startovat soutěž krajského poháru v páté čtyřce.

Fotky zde.