Vytisknout

Další úspěšný víkend naší mládeže

Pět akcí v jednom víkendu čekal naše žactvo o uplynulém víkendu. Žákyně odjely na dvoudenní Český pohár, kadetky odehrály první kolo krajského přeboru a kluky čekaly zápasy žáků a kadetů. V neděli jsme také zahájili letošní sérii Jihomoravského barevného minivolejbalu.

Naše žákyně A se vydaly změřit svou aktuální výkonnost na kvalifikaci Českého poháru starších žákyň. Náročná dvoudenní akce je vždy přehlídkou nejlepšího dívčího volejbalu. Tentokrát se v Bílovci sešlo 16 družstev z Moravy a Čech, aby se popralo o nasazení do listopadového 1. kola. V naší čtyřčlenné skupině byly nalosovány týmy Lanškrouna, Pardubic a domácí Bílovec. Sobota nás zastihla v ideální formě. Zápasy ve skupině jsme sice začali dost nervózně, ale naše holky postupně nacházely svou herní jistotu. Třemi vítězstvími jsme si zajistili postup ze základní skupiny z prvního místa. Následné zápasy už rozhodovaly o postupu do první sedmičky oblasti východ. Kvůli urychlení průběhu se pořadatel rozhodl odehrát co nejvíce utkání ještě v sobotu, což nám moc nevyhovovalo. Celý den v podstatě odtáhlo šest hráček a do odpoledních zápasů už jim bohužel nezbylo moc sil. Svitavy jsme ještě porazit dokázali, ale poslední zápas proti Ostravě už Břeclavačky fyzicky nezvládly. Také v neděli už jsme bohužel nebyli úspěšní, a tak budeme 1. kolo Českého poháru zahajovat ve druhé sedmičce. I to je ale nad naše původní očekávání a naše žákyně jasně ukázaly svoji sílu a kvalitu.

Fotky z ČP zde.

Sobota byla také hracím termínem krajského přeboru žáků. Naši kluci jeli tentokrát do Znojma, kde se konala první čtverka. Břeclaváci ani jednou nezaváhali a zvítězili ve všech třech zápasech. Z prvního místa tak kralují letošní tabulce žáků.

V neděli pak jeli naši kluci sbírat zkušenosti na další kolo KP kadetů. Ve sportovní hale ve Veselí n. Mor. změřili síly s Drásovem, Sokolem Brno I a domácími hráči VK Veselí. V této soutěži naši osmáci a deváťáci naráží na soupeře někdy až o 3 roky starší, což je v této věkové kategorii velký rozdíl, obzvláště u kluků. I přes velké nasazení a bojovnost nás soupeři tlačili tvrdým servisem a útokem a Břeclavákům se tentokrát nepodařilo urvat ani set. Ze čtvrtého místa padají do třetí skupiny a v příštím kole zase určitě zabojují.

Nedělní den patřil také první letošní minivolejbalové výpravě. V brněnské hale na Vodové se sešlo 185 družstev ke kvalifikačnímu turnaji Jihomoravského barevného minivolejbalu. My jsme tentokrát vypravili 55 dětí, aby se porvaly o co nejlepší umístění a nasazení pro následné 1. kolo. Naše děti opět svými výkony dokazovaly, že se v Břeclavi s mládeží pracuje dobře. V nejvyšší modré kategorii jsme si přivezli 3 první místa, v červené jedno a ve žluté taky jedno první místo ve skupině. Čtyři druhá a pět třetích míst jsou rovněž odrazem výborných výkonů našich dětí. Hlavní ale je, že si děti tyhle velké turnaje skvěle užívají a postupně budují kladný vztah k volejbalu a spoluhráčům.:-)

Fotky z minivolejbalu zde.