Vytisknout

Ženy vezou dvě výhry a 6 bodů z Křenovic

V sobotu 4. listopadu 2017 pokračoval krajský přebor ve volejbale žen. Tým žen TJ Lokomotiva – FOSFA Břeclav zajížděl do Křenovic. Tam je čekal zkušený tým domácích volejbalistek. Od začátku prvního zápasu Břeclavanky dobře podávaly a bezchybným výkonem bodově soupeřkám odskočily na 17:10. Získaný náskok ještě navýšily a zvítězily jasně 25:12. Stejný průběh měly i zbývající dva sety. Celý zápas pak Lokomotiva-FOSFA Břeclav vyhrála 3:0.

Po hodinové přestávce nastoupily oba celky k odvetnému utkání. Hráčky Lokomotivy pokračovaly v dobrém výkonu. I když byl druhý zápas bodově vyrovnaný, vždy si hostující tým pohlídal koncovky setů. Trenéra hostů lehce zamrazilo v koncovce třetího setu. Hosté herně polevili a domácí sahali po vítězství v setu a za stavu 24:22 měli setbol. Lokomotiva si však vítězství nenechala ujít a získala i třetí set poměrem 24:26.

VK Křenovice : Lokomotiva-FOSFA Břeclav 0:3 (-12,-18,-24) a 0:3 (-24,-20,-26)

Sestava Lokomotiva-FOSFA Břeclav: nahrávačka Marie Backová, smečky Marika Tesařová, Šárka Rylichová, a Anna Uhrová, blokařky Lucia Elsner, Alena Šutorová a Sabina Fikrová, univerzálka Daniela Valentová. Trenér Ivan Rylich

Ivan Rylich

O víkendu se v domácím prostředí představila také naše mládežnická družstva. V sobotu 4. listopadu břeclavská hala hostila první čtyřku kraje starších žákyň. Naše dívky se před domácím publikem chtěly ukázat, to ale některým svazovalo ruce víc než dokázaly zvládnout. Po prvním nadějném zápase, kdy jsme s dosud neporaženým týmem VK Královo Pole dokázaly uhrát alespoň jeden set, to s našim výkonem šlo z kopce. Ve druhém zápase jsme nastoupily proti Znojmu. Nepřesvědčivým výkonem Břeclavačky postupně sami sebe dostávaly pod tlak a nevýrazný a utrápený výkon měl za následek další prohru. V posledním zápase jsme potřebovaly vyhrát, abychom se udržely v první skupině. Rozcvička našich hráček naznačovala, že by se snad už mohly dostat do herní pohody. Opak byl však pravdou a naše trápení pokračovalo. Jen díky slabému výkonu brněnského DDM se nám přece jen podařilo poslední utkání vyhrát, i když za předvedený výkon si břeclavské hráčky rozhodně pochvalu nezasouží. I takové dny jsou...teď záleží na tom, jak hráčky i trenéři přistoupí k dalšímu tréninku, aby se podařilo nalézt ztracené herní sebevědomí.

V neděli se na domácím hřišti představily naše juniorky ve dvojzápase proti VK Královo Pole. Břeclavačky doplněné o starší žákyně byly odhodlané urvat Brňačkám aspoň bod. Oba zápasy byly velmi bojovné a vyrovnané a oba se shodně po čtyřech vyrovnaných setech musely rozhodovat až ve zkrácených tie-breacích. V obou jsme byli bohužel neúspěšní, ale i za prohry 2:3 bereme cenné body, které nás posunují na průběžnou druhou příčku krajského přeboru.

Lokomotiva FOSFA Břeclav - VK Královo Pole 2:3 (23,-23,-16,23,-10) a 2:3 (-17,-20,23,26,-9)