Vytisknout

Parádní závěr roku pro naše kluky

Minulý víkend byl pro kluky našeho volejbalového oddílu velmi náročný, protože v sobotu odehráli krajský přebor žáků a v neděli kadetů.

3. turnaj žáků jsme pořádali v tělocvičně v Charvátské Nové Vsi a čekali nás obvyklí soupeři Brno, Znojmo a postoupivší Vyškov. Tradičním soupeřům jsme od posledního turnaje, kdy jsme také měli domácí prostředí, měli co vracet, protože jsme poprvé v soutěži dvakrát prohráli. S touto motivací a plnou hráčskou sestavou jsme nakonec porazili Znojmo 2:1, Vyškov 2:0 a Volejbal Brno 2:0. Turnaj jsme zaslouženě vyhráli a kromě prohraného setu s dobře hrajícím Znojmem nezaváhali. S Vyškovem dokonce druhý set skončil propastným rozdílem 25:3. Tímto výsledkem jsme si upevnili vedoucí pozici v krajském přeboru žáků.

Posilněni sobotními úspěchy a herní pohodou jsme v neděli jako outsideři vyrazili do Brna, do 2. skupiny krajského přeboru kadetů za účasti kvalitních a starších družstev Sokola Brno, Letovic a Drásova. Úkol zněl jasně, zachovat si herní styl a kvalitu, kterou jsme předváděli předchozí den a při troše štěstí urvat nějaký ten set pro nás. Na udržení ve skupině v této chvíli nikdo neměl myšlenky i v těch nezapadlejších zákoutích hlavy. Naší výhodou ovšem bylo to, že soupeři nás díky našemu věku a menšímu vzrůstu mohli podcenit. První vyhraný set se nám podařilo uzmout hned v prvním zápase proti Sokolu Brno, který hrál v domácím prostředí (1:2). Ve druhém zápase nás Letovice jasně přehráli s výsledkem 0:2, ale zato šanci dostali všichni hráči. Zlatým hřebem dne byl poslední zápas s Drásovem, na který jsme do prvního setu postavili naši nejsilnější sestavu a od začátku soupeře tlačili výborným podáním a obětavou hrou v poli. První set jsme vyhráli, a protože vítězná sestava se nemění, soupeř byl také nucen dát na hřiště to nejlepší, co měl. Druhý set se vyvíjel obdobně jako ten první s tím rozdílem, že set dospěl do velmi vyrovnané koncovky, kdy se doslova bojovalo o každý balon, který mohl rozhodnout. Díky našemu maximálnímu nasazení, koncentrovanosti a minimu chyb jsme nakonec tuto pohádku dotáhli do šťastného konce, vyhráli 27:25 a celý zápas 2:0. Euforie a nádherné pocity po zápase byly pro všechny zasloužené. Současně jsme se tímto vítězstvím udrželi v kvalitní 2. skupině kadetské kategorie. Pikantní na celém výsledku bylo to, že Drásov, který v předchozím kole hrál v 1. nejsilnější skupině, sestoupil hned do 3. skupiny, která je hluboce pod jeho výkonnostní úrovní.

Celkově se tedy soutěžní víkend maximálně vydařil a je vidět, že kluci se stále zlepšují nejen fyzicky a technicky, ale dozrávají i herně co se týká psychické odolnosti.