Vytisknout

Volejbal ligové úrovně byl k vidění na Lokomotivě

Po Vánočních svátcích se rozjela druhá polovina krajského přeboru ve volejbale žen. Ženy Lokomotivy – FOSFA Břeclav vstoupily do nového roku výborně. Na palubovce sportovní haly Lokomotiva Břeclav hostily jako druhý tým soutěže vedoucí družstvo VK Moravská Slávia Brno. V podzimním souboji těchto dvou týmu v Brně dokázala Lokomotiva jednou vyhrát, a proto chtěla i v domácím prostředí nad tímto soupeřem uspět. První ze dvou domácích zápasů začaly Břeclavanky dobře. Od začátku setu se ujaly vedení, které proměnily ve vítězství 25:20. Druhý a třetí set se stal kořistí hostujících volejbalistek. Domácím se podařilo vybojovat čtvrtý set a o vítězi první utkání musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. A v tomto rozhodující setu viděli břeclavští diváci volejbalovou bitvu. Oba soupeři se přetahovali o vedení a rozhodlo se až v úplné koncovce. Tu vyhráli hosté 15:13 a připsali si dva body.

Odpolední odveta přinesla opět velmi bojovné utkání. Volejbalistky Lokomotivy – FOSFA Břeclav udělaly změnu na postu nahrávačky a to přispělo k zlepšení útočné hry. V prvním setu byla hra dlouho vyrovnaná, až v koncovce setu se hostům podařilo bodově odskočit. Za nepříznivého stavu 17:22 se ženám Lokomotivy podařil dokonalý obrat. Výborným podáním Marie Backové soupeře zatlačily do obrany. Tvrdým útokem břeclavských smečařek získaly 8 bodů a celý set v poměru 25:23. Toto vydřené vítězství povzbudilo celý domácí tým pro další průběh zápasu. V druhém a třetím setu si výborným podáním i dobrou obranou vytvořily drobnou převahu, kterou proměnily v celkové vítězství druhého zápasu 3:0. Za nejlepší výkon sezóny si volejbalistky Lokomotivy – FOSFA Břeclav připsaly do tabulky další 4 body. Břeclavští diváci viděli v podání obou týmů výborný volejbal, který měl ligové parametry. Tvrdé útoky střídala výborná hra v poli. A právě v obraně na postu libera v domácím dresu žen nastoupila a výborně zahrála ještě juniorka Tereza Macounová.

Lokomotiva-FOSFA Břeclav : VK Moravská Slávia Brno 2:3 (20,-18,-14, 22,-13) a 3:0 (23,23,20)