Vytisknout

Kluci o víkendu opět úspěšní

V uplynulém víkendu kluci opět hráli v sobotu kraj žáku a v neděli kraj kadetů.

Žáci odjížděli do Brna na SG Botanickou oslabeni o hlavního smečaře a s nemocným nahrávačem. A i když to nebylo v šatně nahlas řečeno, bylo nad slunce jasné, že první zápas s postoupivšími Šlapanicemi je pro klid v dalších zápasech nutno vyhrát. Kluci ovšem i přes drobnou nervozitu tento klíčový zápas vyhráli 2:0, kdy soupeř se dostal do koncovky pouze v prvním setu. V druhém zápase, již v pozměněné sestavě bez nemocného nahrávače a možnosti střídání, se vrhli bojovně v šesti lidech proti tradičnímu soupeři ze Znojma. Nasazením a odhodláním také tento zápas vyhráli s lehkou převahou 2:0. Poslední soupeř Volejbal Brno A byl již v této zúžené sestavě nad jejich síly a prohráli 0:2. Dále tak tímto výsledkem drží v kraji žáků první místo.

Posíleni o dva kadety odjeli kluci v neděli na turnaj do Šlapanic. První zápas kluci prohráli 0:2 s velmi silným soupeřem z Kojetína. I když výsledek tomu nenapovídá, hoši měli v zápase velmi volejbalové chvilky, kdy o třídu vyhranějšího soupeře řádně potrápili. Druhý zápas byl klíčový pro udržení ve skupině, opět se soupeřem ze Šlapanic. Během zápasu se skóre přelévalo na obě strany, ale koncovky patřili vždy našemu týmu 2:0. Závěrečný zápas s Letovicemi již nesl známky únavy z celého hracího víkendu 0:2.

I přes shodný počet výher a proher lze uplynulý víkend hodnotit jako velmi úspěšný. Udrželi jsme první místo v kraji žáků i v oslabené sestavě a v neděli jsme se udrželi ve 2. výkonnostní skupině, kde každé vítězství má cenu zlata.

VF

Fotky zde.