Vytisknout

Ženy Lokomotivy-Fosfa Břeclav vybojovaly body v Jehnicích

V sobotu odjížděly ženy Lokomotivy-Fosfa Břeclav k dalším zápasům krajského přeboru I. třídy kousek za Brno do Jehnic. Úvodní dva sety zápasu byly velice vyrovnané a o vítězi se rozhodovalo vždy až v dramatické koncovce. V obou setech se radovaly z vítězství hostující volejbalistky Lokomotivy. V druhém setu bylo vítězství Lokomotivy vydřené. Domácí sokolky našly slabiny v příjmu podání Břeclavanek. To mělo za následek, že Břeclav nemohla hrát svou útočnou hru a po mnoha chybách prohrávala už 10:18 a 15:22. Zdálo by se, že druhý set je pro hosty ztracený. Ale opak byl pravdou. Za tohoto nepříznivého stavu prokázaly volejbalistky Lokomotivy svou herní kvalitu. Zlepšily příjem podání, přestaly dělat chyby a vyhrály téměř ztracený set 29:27. I když Jehnice tento set prohrály tak zjistily, jakým způsobem by mohly s Břeclaví uspět. Toho plně využily v dalších dvou setech. Domácí volejbalistky vyhrály třetí a čtvrtý set a výsledku utkání musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. Do rozhodující části utkání nastoupili hosté se změnou na nahrávce a na bloku.

Pátý set byl vyrovnaný až do konce. Oba týmy hrály velice soustředěně a nikomu se nepodařilo vytvořit si rozhodující bodový náskok. Za stavu 12:12 poslal hostující trenér na palubovku mladou blokařku Sabinu Fikrovou, aby posílil obranu na síti. To se vyplatilo! Sabina svým bodovým blokem zařídila rozdílový bod a Břeclav vyhrála 15:13.

Sestava Lokomotiva-FOSFA Břeclav:

nahrávačka Marie Backová, smečařky Daniela Valentová, Šárka Rylichová a Alena Šutorová, blokařky Anna Pavlovová, Lucia Elsner a Sabina Fikrová, univerzálka Monika Peterková, trenér Ivan Rylich.

Do odpoledního odvetného utkání nastoupila Lokomotiva se změnou na postu přihrávající smečařky, kde nastoupila Lucia Elsner a na blok se vrátila Alena Šutorová. Tyto změny přispěly k zpřesnění hry. Lepší příjem podání umožnil nahrávačce Marušce Backové posílat útočícím hráčkám dobré nahrávky. Toho nejvíce využila smečařka Šárka Rylichová, která bodovala téměř z každé nahrávky. Zlepšeným výkonem vyhrála Lokomotiva druhý zápas 3:1 a veze si z Jehnic cenných pět bodů.

TJ Sokol Jehnice : Lokomotiva-Fosfa Břeclav 2:3 (-25,-27,15,20,-13) a 1:3 (-16,-21,23,-18)

nahrávačka Marie Backová, smečařky Lucia Elsner, Šárka Rylichová, blokařky Anna Pavlovová, Alena Šutorová a Sabina Fikrová, univerzálka Monika Peterková a Daniela Valentová, trenér Ivan Rylich.

Juniorky si poradily s DDM Brno

Juniorky Lokomotivy odehrály své nedělní utkání na domácí palubovce. Tým Jožky Uhra hostil DDM Brno. Břeclavanky potvrdily své postavení v tabulce a jako druhý tým celkového pořadí porazily brněnský celek dvakrát 3:0.

Lokomotiva-FOSFA Břeclav : DDM Brno 3:0 (15,23,22) a 3:0 (14,17,13)