Vytisknout

Žáci udrželi první příčku v JM-kraji

Velmi kvalitní volejbal v podání starších žáků byl k vidění v sobotu v břeclavské sportovní hale. K závěrečnému 8. kolu Krajského přeboru se tu sešly nejlepší čtyři týmy Jihomoravského kraje. V tomto turnaji se rozdělovaly poslední body základní části soutěže a pořadí v průběžné tabulce určí nasazení do finálového turnaje.

Naši žáci dík výborným výsledkům z podzimních kol drželi průběžné první místo. Také v tomto kole se proti sobě postavili tradiční rivalové - Břeclav, Znojmo a Volejbal Brno, tentokrát ale přibyl ještě tým Vyškova.

Břeclaváci v prvním utkání nastoupili proti Znojmu. Byli si dobře vědomi kvalit znojemských kluků, a tak do zápasu vletěli plně koncentrovaní a patřičně namotivovaní. Celý zápas měli pevně ve svých rukou a zvítězili s bezpečným náskokem 2:0. Jejich druhý zápas byl proti papírově nejslabšímu Vyškovu, a tak ani zde nepřipustili domácí žádné drama. Hladce zvítězili 2:0 a už se chystali na nejsilnějšího soupeře - Volejbal Brno. Tento tým už se našim klukům několikrát podařilo porazit, ale z minulého kola si Břeclaváci odvezli porážku, a tak jim měli co oplácet. Brněnští hráči tentokrát předvedli jednoznačně svůj nejlepší výkon sezóny, a tak i když se naši žáci snažili tlačit, stále byli o pár bodů pozadu. Brňákům vycházelo všechno a Břeclaváci pomalu propadali beznaději. Po krásném a bojovném výkonu museli domácí přeci jen sklonit hlavy a přijmout porážku 0:2.

Druhé místo v sobotním turnaji ale znamenal dostatečný přísun bodů, a tak jsme uhájili první pozici v tabulce před druhým Volejbalem Brno A a třetím Znojmem. Z prvního místa budeme nastupovat do tříkolového playoff ve finálovém turnaji, který se bude konat v sobotu 24. března v tělocvičně brněnského SG na Botanické.

Fotky zde.