Vytisknout

Žákyně získaly bronzové medaile v JM-kraji a postupují do 1. kola MČR

V sobotu 17. března se v brněnské hale Vodova konal finálový turnaj krajského přeboru žákyň. Naše děvčata do něj nastupovala z průběžného třetího místa, které jim zaručovalo mírnější los do prvního kola play off. V tomto turnaji se setkalo už jen osm nejlepších týmů z Jihomoravského kraje a každý odehrál 3 zápasy systémem play off. Tento závěrečný turnaj byl bodován dvojnásobně, a tak se ještě průběžné pořadí v tabulce JM-kraje mohlo změnit.

V prvním kole jsme nastupovali proti šestému Vyškovu. Tento tým jsme neznali, a tak jsme se snažili od prvních míčů přebrat kontrolu nad zápasem. To se povedlo a velmi kvalitním servisem a mezihrou jsme si brzy vytvořili komfortní náskok. Poměrně jasně jsme v prvním kole finálového turnaje zvítězili nad Vyškovem 2:0 a už jsme vyhlíželi našeho semifinálového soupeře.

Tím bylo, podle očekávání, Znojmo. Tohoto soupeře známe naopak velmi dobře nejen z krajských utkání, ale třikrát jsme se s nimi setkali i v Českém poháru. V podzimní části sezóny jsme Znojmo poráželi, v posledních několika zápasech jsme na ně ale nedokázali najít účinné zbraně. Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, když jsme se několika nevynucenými chybami na útoku a servisu dostali do bodové ztráty. Na našich děvčatech byla viditelná nervozita a jejich postupující panika ze záporného skóre jim svazovala ruce. Znojemačky hrály naopak v pohodě a kontrolovaly svůj mírný náskok, který dovedly až do vítězného konce. Prohra 0:2 nás tak odsoudila do závěrečného boje o třetí místo proti VK KP D, které překvapivě vyřadilo družstvo Sokola Brno I.

Do zápasu o bronz už naše holky nastoupily opět sebevědomě a odhodlaně odvézt si domů alespoň nějaké medaile. Celý zápas měly pod kontrolou a i přes menší polevení ve druhém setu zvítězily 2:0.

Celkové třetí místo ve finálovém turnaji potvrdilo naše třetí místo v Krajském přeboru za sezónu 2017/18 a Břeclav zaslouženě získala bronzové medaile! Třetí místo nám také zaručuje postup do kvalifikačního turnaje Mistrovství České republiky, který se bude konat 21.-22. 4. 2018.

LF

Fotky zde.