Vytisknout

Mladší žákyně neuspěly v kvalifikaci

O víkendu 14. - 15. dubna naše mladší žákyně čekala první velká výzva. V Novém veselí se konala jedna z kvalifikačních skupin Mistrovství České republiky. Na postup na finále MČR si brousilo zuby 8 týmů, ale jen první dva nejlepší týmy se mohly probojovat do Liberce.

Pro většinu našich děvčat to byla první zkušenost s velkým turnajem, což bylo na jejich výkonu znát. Atmosféra velké akce pořádané ve velké hale, cize znějící jména klubů a málo zkušeností holek sehrálo významnou roli. Nemilosrdný los nás v prvním zápase svedl proti krajskému přeborníkovi VK KP Brno. Ti nás přejeli jako parní válec, z čehož jsme se nedokázali moc rychle otřepat a připravit na další utkání. Na sebevědomí Břeclavaček tento debakl zanechal velké následky, a když se k tomu přidala nervozita z velké akce, byl to místy smutný pohled na beznadějné počínání břeclavských mláďat. Přestože jsme za celý víkend odehráli několik velmi vyrovnaných zápasů, které (věřím) bychom za jiných okolností pravděpodobně vyhráli, vždy jsme zůstávali o krok zpět. Z celkových sedmi zápasů jsme dokázali zvítězit pouze ve dvou a obsadili celkové šesté místo.

Postup do MČR nám sice unikl, ale příští rok to můžeme zkusit znovu. Většina hráček v týmu zůstává a za rok budou starší, zkušenější a určitě i psychicky odolnější.:-)

Fotky zde.