Vytisknout

Ženy porazily lídra soutěže

Ženy Lokomotivy v pěkném zápase porazily lídra soutěže

Ženy Lokomotiva FOSFA Břeclav hostily na své palubovce vedoucí tým soutěže TJ Sokol Újezd u Brna. Podzimní duel těchto dvou soupeřů hraný v Újezdu u Brna skončil 1:1 na zápasy a tak si břeclavské ženy v domácím prostředí na hosty věřily. První set domácího utkání rozehrály výborně a zaslouženě ho vyhrály. Ale druhý set zaváhaly ve všech herních činnostech a set prohrály 13:25. Určité zlepšení přišlo ve třetím setu, ale ani to na vítězství nestačilo. Domácí ženy rázem prohrávaly 1:2 na sety a o celý zápas se musely poprat ve čtvrtém setu. Ten po velkém boji vyhrály až v samotné koncovce 25:23. Stejně dramatická byla hra v pátém rozhodujícím setu. V polovině setu měli domácí pěkný náskok 8:4, ale po změně stran nemohli dlouho dosáhnout devátého bodu. Hosté vyrovnali skóre a dokonce získali nadějné vedení 12:8. Břeclavanky to však nezlomilo. Když konečně získaly devátý bod, rozjely velkou stíhací jízdu. Soupeřkám povolily získat už pouze jeden bod a zaslouženě vyhrály 15:13 a celý zápas 3:2. Celý první zápas i s dramatickou koncovkou byl divácky velmi atraktivní a tak po konečném hvizdu rozhodčího odměnili diváci oba týmy dlouhým potleskem.

Odpolední odvetné utkání už tak dramatické nebylo. Břeclavanky zlepšily podání a také se vyvarovaly zbytečných chyb. Po výborném výkonu celého týmu domácí jasně vyhráli druhý zápas 3:0. Tímto cenným bodovým ziskem si upevnili třetí místo.

Lokomotiva FOSFA Břeclav – TJ Sokol Újezd u Brna 3:2 (21,-13,-20,23,13)

Lokomotiva FOSFA Břeclav – TJ Sokol Újezd u Brna 3:0 (19,17,23)